WhatsApp tarafında can sıkacak yeni dönem başlıyor

WhatsApp tarafında can sıkacak yeni dönem başlıyor

Dünyanın en popüler hemen olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp için ilk aşamada çok sorun olmayacak ama yine de birçok kişinin hoşuna gitmeyecek yeni bir dönem başlıyor.

sosyal ağ devi Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, uzun yıllardır ücretsiz olarak kullanılıyor. Oysa hatırlarsınız 2019’un başında bu bedava yapının bundan böyle reklamlar ile destekleneceği ortaya çıkmıştı. İşte bu koşul 2020’nin başı itibariyle reel oluyor. Söylendiği kadarıyla kısa süre içerisinde uygulamanın “Koşul” bölümü içerisinde reklamlar çıkmaya başlıyor. Instagram veya Facebook Hikayeleri’nin yarı diyebileceğimiz bu bölüm, paylaştığınız içerikleri 24 saat içerisinde siliyor ve bundan böyle bunlar arasında reklamlar da yer alacak deniyor. Konu hakkında geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan şirketin üst seviye isimlerinden Chris Daniels, “Durum bölümü şirket için birincil para kazanma seçeneği ve bununla birlikte işletmelerin insanlara ulaşması için bir fırsat olacak” demişti. Reklamlar daha önce de söylediğimiz gibi kullanıcılar tarafıdan çok sevilmiyor. Oysa sürecin fazla fazla kullanılmayan “Koşul” bölümü içerisine geliyor olması hoş duruyor. 1,5 milyardan pozitif kullanıcıya sahip platform, bundan böyle bu reklamlar üstünde WhatsApp bünyesinde büyük paralara kazanmaya başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yapay zekalı ve çok amaçlı drone: PowerVision PowerEgg X

WhatsApp için 2020’de reklam yanında yeni bilhassa de geliyor

2020’de karşımıza ilk olarak koyu arayüz modu çıkıyor.  Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, biliyorsunuz faal olarak deneme ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar ayla getiriyor. Dilekçe 2020’de bununla beraber gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu göre bütün mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Keza WhatsApp‘ta kullanıcılar yakında gelen bir görseli dosdoğru Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek.

İlginizi Çekebilir

Hazırlanan sinyâl MacBook aksesuarı

06 Ocak 2020
5 kez görüntülendi