Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır?

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır?

1- Samsung garanti servisine gitmiyorsanız, yani internetten Samsung garanti sorgulama işlemi yapacaksanız, başta cihazınızın adını tamamiyle bilmeniz gerekiyor.

2- Cihazınızın model numarasını da bunun yanında bilmeniz gerekebilir. Samsung telefonlarında model numarasına “Ayarlar –> Cihaz Hakkında” bölümünde ulaşabiliyorsunuz.

3- Samsung telefon garanti sorgulama işlemi esnasında en fazla ihtiyacınız olan bilgi ise IMEI numarası. Cihazınızın IMEI numarasını, arama tuşları ile *#06#* numarasını tuşlayarak öğrenebiliyorsunuz.

Yukarıdaki bilgilere sahipseniz, Samsung garanti sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Samsung Türkiye garanti sorgulama – Samsung telefon garanti sorgulama

Samsung Türkiye garanti sorgulama işlemi, kolay ve online olarak yapılabilen bir işlem. Samsung, Android işletimi kullanan yaklaşık olarak her mobil cihazda, 2 takvim garanti desteği veriyor. Yani bu zaman baştan başa cihazınızın başına bir iş gelirse, hata ürün kaynaklı ise bedava, kullanıcı hatasıysa muhakkak bir vergi karşılığında düzeltiliyor.

Peki, Samsung marka cihazınızın garanti dahilinde olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?

1- Samsung garanti sorgulama işlemini internetten online olarak yapabilirsiniz. Samsung garanti sorgulama işlemi için ilk olarak buraya tıklayın.

Ardındaki ürününüzün kategorisini seçip, IMEI numaranızı kullanarak Samsung telefon garanti sorgulama yapabilirsiniz.

2- Samsung garanti sorgulama işlemini yapabileceğiniz bir öteki yol ise, telefon ile garanti sorgulama. Yani alıcı hizmetlerini arayarak sorgulama yapmak. Herif hizmetleri numarası: 444 77 11

Samsung garanti servisi nerelerde var?

Cihazınızı servise vermeniz gereken durumlarda, Samsung garanti servisleri yardımınıza koşuyor.

Samsung, ülkemizde çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan markalardan bir her birine. bu nedenle de ülkemizin birçok yerinde garanti servisleri bulunuyor.

Aşağıdaki adımları tamamlayarak size en yakın garanti servisini bulabilirsiniz.

1- Buraya tıklayın.

2- Sayfayı aşağıya kaydırın ve sağ daha aşağı köşede bulunan “En Yakın Servis Merkezi” bağlantısını açın.

3- Açılan sayfada konumunuzu bilme iznini açın ve sayfayı aşağıya kaydırın.

4- Haritanın üzerinde bulunan cihazlardan size uygun olanı seçin. Biz bu örnekte “Mobil Cihaz” seçeneğini seçtik.

5- Açılan sayfada uzaklık filtreleriyle beraber size en yakın Samsung servisleri sıralanacak.

Samsung garanti takip nasıl yapılır?

Samsung garanti servisine cihazınızı bıraktıktan daha sonra sizi bir işlem beklemekte. Samsung garanti servisi genel olarak 20 gün içerisinde cihazınızı size geri teslim ediyor. Bu zaman içerisinde işlem onarılmazsa da size yeni bir telefon sağlıyor.

Garanti işlemini adım adım gözden geçirmek muhtemel olmasa da işleminiz tamamlanınca size bir mesaj geliyor ve yetkili servise gittiğinizde size gerekli olan bilgiler sunuluyor. Eğer telefonunuzun hatası aygıt kaynaklı ise sizden herhangi bir aidat alınmıyor. Lakin kullanıcı hatası varsa sizden bir vergi talep ediliyor.

Samsung yurt dışı garanti nedir?

Türkiye’deki yüksek fiyatlar nedeniyle bir takım kullanıcılar ürünlerini yurt dışından tedarik ediyor.

Oysa bu da beraberinde garanti ile alakalı bir takım sorunlar getiriyor. Ilk Kez yurt dışından getirilen bir telefona SIM kartı taktıktan 120 gün sonrasına kadar elektronik kimlik olarak bilinen IMEI kaydının yapılması gerekiyor. Bunu yapmazsanız maalesef cihazınız kapanıyor.

En güzel oyunlar – PC için en iyi oyunlar

Yeni bir oyuna açmak istiyor, oysa karar veremiyorsanız ya da PC dünyasında yeniyseniz: en hoş oyunlar derlemesi ile karşınızdayız. İşte PC kullanıcıları için en iyi oyunlar!

Bazı markalar geçtiğimiz yıllarda Türkiye’yi milletlerarası garanti listesinden çıkardı. Samsung ise yurt dışından getirilen cihazlar için 1 yıl süreyle sınırlı garanti sunuyor. Ancak gerçi aygıt değişimi, yazılım güncelleme ve bunun gibi bir takım işlemler garanti kapsamı dışarıya tutuluyor.

Samsung garanti kapsamı – Samsung garanti şartları nelerdir?

Samsung garantileri geniş kapsamlı olsa da bazı durumlar kapsam dışı kalabiliyor. O nedenle biz de garanti şartlarını sizin için inceledik. Bu şartlar Samsung ithalatçı firma garantisi sorgulama esnasında değişebilir.

1- Garanti süresi, müşterinin faturayı teslim aldığı tarihten itibaren 24 ay yani 2 sene olarak geçiyor.

2- Eğer istek edilirse garanti belgesinin ya da satmak faturasının, aslının ya da fotokopisinin gösterilmesi gerekebiliyor.

3- Garanti belgesinin geçerli olması için satıcının belgeyi eksiksiz doldurması gerekiyor.

4- Ürün garanti süresi içerisinde arızalanırsa, tamir süresi garanti süresine ekleniyor.

5- Garanti zarfında ürünün tamiri ve onarımı yapılamıyorsa, ürün yenisi ile değiştiriliyor fakat eski garanti süresi geçerli oluyor.

6- Tamir süresi en fazla 30 iş günü oluyor.

7- Kaşe bulunmayan garanti belgesi geçerli olmuyor.

8- Kullanıcı hatası, ürünün garantisinin kapsama alanına girmiyor.

9- Üretici, ithalatçı veya dağıtıcı gibi yetkili servislerin dışarıda telefonun açıldığı, kurulum yapıldığı ya da parça değiştirildiği durumlar nedeniyle oluşan arızalar garanti kapsamına girmiyor.

10- Çevresel etkenler (doğal afetler, darbeler, kir ve toz) sonucu telefona gelen hasarlar garanti kapsamına girmiyor.

Samsung Türkiye garantisi nasıl anlaşılması mümkün?

Diyelim ki bir yerden Samsung marka telefon aldınız lakin Samsung Türkiye garantisi var mı yok mu bilmiyorsunuz. O süre Samsung Türkiye garantisi nasıl anlaşılması mümkün?

Bu tür durumlarda Samsung Türkiye garanti sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Samsung telefon garanti sorgulama işlemi için size gerekli olacak en büyük data IMEI numarasıdır. Eğer telefonunuzun IMEI numarasını öğrenirseniz Samsung Türkiye garanti sorgulama işlemi basit oluyor.

Telefonunuzdan *#06#* kodunu tuşlayın. Gelen kod cihazınızın IMEI numarası oluyor. Bu numara ile cihazın kutusunda yazan IMEI numarası aynı ise cihazınız, orijinal ve Samsung Türkiye garantisi kapsamında olarak geçiyor. Ama uyuşmuyorsa telefonunuz firari yollardan gelmiş ve Samsung Türkiye garanti kapsamı açık havada olabiliyor.

Yazımızda Samsung garanti özellikleri hakkında başlıklar inceledik. Günümüzde Türkiye’de fazla fazla Samsung kullanıcısı olduğu için, umarız yazımız sizin için yardımcı olmuştur.

05 Ocak 2020
7 kez görüntülendi