Kişisel İnstagram Profili Kurumsal Profile Çevirilebilir Miyiz?

Kişisel İnstagram Profili Kurumsal Profile Çevirilebilir Miyiz?

Her geçen gün daha fazla büyüyen instagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri haline geldi. Önceleri yalnızca fotoğraf paylaşımı temelli bir sistemi olan uygulama son yıllarda ek hizmetlerde diğer sosyal medya araçlarının sağladığı tüm özellikleri bünyesinde topladı. Doğal olarak kullanıcıların ilgisi de arttı. Her yaştan, her statüden, her ülke ve meslekten bir çok kişiye instagram aracılığı ile ulaşmak mümkün hale geldi. Bu yüzden daha çok insana ulaşmak isteyen kurumsal firmalar için de en uygun reklam aracı instagram oldu.

İnstagramda Kurumsal Hesap

Son yıllarda kullanıcı artışına paralel olarak instagramda kurumsal hesaplar da artış göstermektedir. Bunun yanında uzun süre kişisel hesabını kullanıp belli takipçi sayısına ulaşan kişiler, bireysel hesaplarını kurumsal hesaba çevirerek işleri kolaylaştırmayı düşünmekte. Peki bireysel instagram profilini kurumsal profile çevirmek mümkün mü?

Normalde bireysel instagram profilini kurumsal instagram profiline dönüştürmek oldukça basittir. İlk olarak profilinize girip ayarlar simgesine dokunun. Açılan sayfadaki işletmeye geç sekmesine tıklayın. Fecebook sayfanızı bağlayın ekranında kullanıcısı olduğunuz tüm kurumsal hesaplar açılacaktır. Hesabınızla ilişkilendirmek istediğiniz hesapları seçip bilgileri kontrol edin ve bitti butonuna tıklayın. Bu en basit yöntemdir fakat henüz tüm kullanıcıların hizmetine sunulmamıştır. Aşamalı olarak instagrama eklenen bu özeliğe sahipseniz basitçe kişisel profilinizi kurumsal profile dönüştürebilirsiniz.

Kurumsal hesap açmak için herhangi bir vpn uygulaması indirdikten sonra bölgenizi ABD seçip instagramınızı tekrar açarak işletme profiline geç sekmesinin kullanıma açılmasını sağlamış olursunuz. Henüz Türkiye için mevcut olmayan özellikleri bu yolla edinmeniz mümkün. İnstagramda kurumsal hesaba geçtiğinizde iletişime geç ve istatistikler gibi yeni özelliklere sahip olur ve bu sayede daha hızlı geri dönüş alırsınız.

Yakın bir gelecekte Türkiye’de de hizmet verecek bu özellik ile kurumsal hesap açmanız ve işletmeniz çok daha kolay olacaktır. Ancak vakit kaybetmek istemiyorsanız Vpn yöntemi ile kısa sürece kurumsal bir hesaba sahip olabilirsiniz.

16 Aralık 2016
Kişisel İnstagram Profili Kurumsal Profile Çevirilebilir Miyiz? için yorumlar kapalı
298 kez görüntülendi