İnstagram Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alabilirim?

İnstagram Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alabilirim?

İnstagram şifrenizi kaybettiyseniz, unuttuysanız hiç endişelenmeyin. İnstagram şifrenizi geri almak veya yenilemek birkaç basit işlemden ibaret. İnstagram uygulamasını indirdikten sonra hesabınızı açtınız, kullanıcı adı ve şifrenizi belirlediniz. Daha sonra bir sebeple bu şifrenizi unuttunuz. Bu durumda yapmanız gereken kullanıcı adınız girip, şifre girdiğiniz kısımda veya altında şifremi unuttum kısmına tıklamanız gerekiyor. Şifre değişimi talebinizden sonra instagrama kaydolurken kullandığınız eposta, facebook, telefon numarası gibi bağlantılara şifre değiştirme onayı gelecektir. Bu işlemler hesabınızı güvenliği için gerekli olmaktadır. Hesabınızı çalmak isteyen biri, sizin şifrenizi değiştirmek isteyebilir bu yüzden telefon numaranızla doğrulama yapmanız en güvenilir seçenek olacaktır.

İnstagram Şifre Değişikliği

İnstagram şifre değişikliği için telefon, eposta doğrulamaları gerektiği için, birçok kullanıcı genelde eposta kullanmaktadır. Bu yüzden eposta şifrenizi kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Eposta şifrenizi kaybetmediğiniz sürece, epostalarınıza gelen doğrulamaları, şifre değişikliği taleplerini görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Şifre değişiklik talebiniz epostanıza geldikten sonra instagram tarafından gelen epostayı açarak burada verilen doğrulama kodunu instagram hesabınıza girerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Böylece yeni şifrenizle hesabınızı yeniden kullanabilirsiniz. Eğer siz de şifremi kolay unutuyorum diyorsanız, belirlediğiniz şifreleri belli bir deftere veya bir not kağıdına yazın ve kimsenin göremeyeceği bir yerde saklamaya özen gösterin. Böylece şifrenizi sürekli hatırlamanız gerekmeyecektir. Şifrenizi ise isminizin veya doğum tarihinizin geçmediği bir şekilde belirlemeniz hesabınızın güvenirliği açısından daha sağlıklı olacaktır.

İnstagram gibi pek çok kişi tarafından kullanılan bir programın, kullanıcılar tarafından sık sık şifre unutulduğu bilindiği için giriş yaptığınız telefon veya bilgisayarlardan siz çıkış yapmadığınız sürece uygulama otomatik olarak şifrenizi kaydeder ve sürekli açık durumda kalır. Bunun üzerine siz de uzun süre instagram şifreye ihtiyaç duymadığınız için, şifrenizi unutmaya meyilli olursunuz. Şifrenizi unutulmayacak bir şekilde belirleyerek, bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

01 Mart 2017
İnstagram Şifremi Unuttum, Yeni Şifre Nasıl Alabilirim? için yorumlar kapalı
102 kez görüntülendi