Instagramı Bilgisayar Üzerinden Kullanmak Mümkün Mü?

Instagramı Bilgisayar Üzerinden Kullanmak Mümkün Mü?

Instagram kurulduğu 2010 yılından bugüne dek, yalnızca akıllı telefonlar üzerinden kayıt olunabilen ve kullanılabilen bir sosyal medya portalı oldu. Bu durum Instagram’ın 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmasından sonra dahi değişmedi. Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra, programa bir dizi yenilik getirdi. Bu yeniliklerin tamamı kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyordu. Facebook’un bu konudaki başarısını ise sayılar kanıtlar nitelikte. Facebook almadan önce 30 milyonluk bir kitleye sahip olan Instagram, Facebook satın aldıktan sonra gelen yeniliklerle 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Maalesef Instagram’a bilgisayardan kayıt ve giriş, bu gelen yeniliklerden biri değildi. Facebook bu konuda, eski uygulamayı uzunca bir süre değiştirmedi. Ta ki; Internet ortamında kopya programlar görünmeye başlayana dek. Instagram’ın bilgisayardan görüntülemesi ihtiyacından doğan bu kopya programlar bir anlamda Instagram’dan rol çalıyorlar ve trafiği kendi siteleri üzerinden yönlendiriyorlardı. Bunun üzerine Facebook, fotoğraf paylaşımına olanak vermese bile sitenin bilgisayar üzerinden kullanılabileceği bir ara yüz hazırladı ve Instagram sitesi üzerinden hizmete sundu.

instagram-logo

Instagram’a Bilgisayardan Nasıl Erişiliyor

Instagram’a bilgisayar üzerinden erişebilmek için, bir Instagram hesabı açmanıza gerek yok. Profilleri görüntülemeye açık olan kullanıcıların tamamını internet sitesi üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz fakat eğer istediğiniz kullanıcılarla etkileşime girmek, listenize eklemek, direkt mesaj göndermek veya fotoğraflara yorum yapmak ise bunu maalesef ancak bir Instagram hesabıyla yapabiliyorsunuz. Instagram hesabı edinmeniz ise ancak akıllı telefonlar üzerinden mümkün. Instagram hesabınızı açtıktan sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle internet üzerinden giriş yaparak, sitenin tüm özelliklerini kullanabilmeniz mümkün.

instagrama-bilgisayardan-kayit-olma

 

Instagram’a Bilgisayardan Kayıt Mümkün Mü?

Instagram’la ilgili sorulan soruların başında, “Instagram’a bilgisayar üzerinden nasıl kayıt olunur?” sorusu geliyor. Maalesef mevcut Instagram sitesi üzerinden Instagram’a kayıt yapmanız mümkün değil fakat bu seçenekleriniz olmadığı anlamına gelmiyor. Instagram çalışma mantığı olarak bir akıllı telefonun işletim sistemine ihtiyaç duyuyor. Internette bilgisayarınızı android işletim sistemi olarak çalıştırmanızı sağlayan programlar mevcut. Bu programlardan indirerek, Google play hesabınızla Instagram uygulamasını bilgisayarınıza indirebilir ve bilgisayarınız üzerinden hem kayıt olabilir hem de tıpkı bir akıllı telefondan kullanıyor gibi bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

30 Ekim 2016
Instagramı Bilgisayar Üzerinden Kullanmak Mümkün Mü? için yorumlar kapalı
375 kez görüntülendi