instagramdan Nasıl Satış Yapılır?

instagramdan Nasıl Satış Yapılır?

 instagram özel anlarınızı paylaşabildiğiniz müthiş bir uygulama ancak bunun yanında bu uygulamayı farklı amaçlarla da kullanmanız mümkün. Instagramda ürün satışı yapabildiğinizi biliyor musunuz? Evet, bu uygulamayı ticaret alanına dönüştürmenizde mümkün. Peki instagramdan nasıl satış yapılır? Bu sorunun cevabını hep birlikte bulmaya çalışalım.

 

Tabi ki ilk olması gereken bir instagram hesabı sahibi olmanız. Sadece bu da yeterli değil iyi bir takipçi kitlesine ulaşmanız gerekli ancak paylaştığınız veya satışını yaptığınız ürünler sayesinde de bu takipçi kitlesine ulaşmanız mümkün.

Şimdi adım adım instagram üzerinde ürün satışının nasıl yapılacağını sizlere aktarmaya başlayalım.

İlk olarak hangi ürün ve ya ürünlerin satışını yapacağınıza karar verin. Bunun için sizin zaten ürettiğiniz el işi ürünler, pastalar, çörekler olabileceği gibi ucuza alabileceğiniz ürünlerde olabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken husus instagram kullanıcılarının ilgisini çekmesi gerektiğidir. Diğer satış yapan instagram hesaplarını da incelemenizi öneririz. Unutmayın ki Moda ve Güzellik ürünleri her zaman çok popüler olabiliyorlar.

instagram-pazarlamasi

Ürününüzü belirledikten sonra instagram üzerinde mağazanızı açabilirsiniz. Hesabınızı açarken kullanıcı adınızın akılda kalıcı olmasına dikkat ediniz. Hem çok uzun olmasın hem de size olsun ki ileride gelişim gösterdiğinizde sadece isminizle size bulabilsinler. Kullanıcı adlarında Türkçe karakter kullanılmadığı için telaffuzunu da değerlendirin ve asla kullanıcı adınızda rakamlar kullanmayınız. Rakam kullanılan kullanıcı hesapları mağazanın profesyonellikten uzak olduğunu gösterir.

Daha sonra mağazanınız için bir logo oluşturmanız gerekmektedir. Bu logoda mağazanızın profil logosu olmalı ve mağazanız ile özdeşmelidir. Logonun tasarlanıp , profil resmi olarak belirlenmesine müteakip mağazanızın satmış olduğu ürünleri açıklayan bir açıklama yazısı yazarak bio bölümüne yerleştiriniz. İletişim için instagram ın sunduğu özel mesajlaşma alanını kullanabilirsiniz. Ama bu özel mesajlaşma alanı yanı sıra mail ve telefon bilgilerini kullanıcılara sunmanız güvenilirliğinizi önemli ölçüde artıracaktır.

Günde bir paylaşımı yaparak instagramdan satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde kullanıcıları sıkmamış olursunuz. Satış yapacağınız ürünün fotoğraflarını paylaşırken aynı zamanda kargo bilgileri, kargo maliyetleri , ambalajlama teknikleri gibi konulardan bahsederseniz sizin profesyonelliğinizi görmüş olurlar. Bir daha alışveriş için sizin ürünlerinizi takip etmeye başlarlar.

14 Ekim 2016
instagramdan Nasıl Satış Yapılır? için yorumlar kapalı
360 kez görüntülendi