instagramda Yapılan Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

instagramda Yapılan Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

instagramda Yapılan Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

Günümüzde sosyal medyanın en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan instagramda yapılan yorumlara nasıl cevap verilir onları göreceğiz. Kolay ara yüzü sayesinde gencinden yaşlısına, ünlüsünden ünsüzüne herkesin instagram hesabı var. Bu uygulama sayesinde keyifli anlarınızı veya beğendiğiniz bir manzarayı çekip anında sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca takip ettiğiniz insanların da fotoğraflarına bakabiliyor, özellikle sevdiğiniz insanları bu şekilde yakından görebiliyorsunuz. İnsan bazen fark etmeden, sevdiği bir ünlünün instagram hesabında saatler geçirebilir. Sadece sevdiğiniz insanları veya ünlüleri değil pek çok farklı paylaşım sayfasını da instagram da takip etmek mümkün. Komik video paylaşımları yapan, günlük magazin haberleri paylaşan veya yaptığı yemekleri gezdiği yerleri paylaşan pek çok instagram kullanıcısı var. Öyle ki insanlar instagramda yüksek takipçiye sahip oldukları takdirde fenomen olabiliyor ve pek çok insan tarafından takip ediliyor. Ünlü bir twitter kullanıcısı veya sıradan bir kullanıcı da olsanız, fotoğraflarınıza sevdikleriniz tarafından çeşitli yorumlar gelebilir. Çoğunlukla iltifat içeren bu yorumlar fotoğraflarınızı beğenen kişiler tarafından veya sizinle tanışmak isteyen bir takipçi tarafından yapılabilir. Fotoğraflarınıza herhangi bir yorum yapıldığında, uygulama size bir bildirim gönderecektir. Bu sayede fotoğrafınıza kimin yorum yaptığından ve ne yazdığından haberdar olursunuz. Peki bu yoruma cevap vermek isterseniz ne yapmanız gerekiyor?

instagram-yorumlara-nasil-cevap-verilir

Nasıl Yapılır?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Öncelikle uygulama size, fotoğrafınıza yorum yapıldığına dair bir bildirim gönderecek. Uygulamaya girip bu bildirime tıkladığınızda sizi yorum yapılan fotoğrafa götürecektir. Eğer cevap vermek isteyeceğiniz bir mesaj ise, ilk olarak fotoğrafınızın hemen altında yer alan baloncuk butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu buton uygulamada yorum kısmını simgelemektedir ve tıkladığınız anda telefonunuzun yazı yazabildiğiniz tuş takımı açılır. Yorumunuzu karşı tarafın görmesi için yorumda o kişinin ismi etiketli olmalıdır. Bu etiketi kullanıcı adının başına @ simgesi koyarak yapabilirsiniz. @kullanıcıadı şeklinde istediğiniz kişiyi etiketledikten sonra yazmak istediğiniz yorumu yazabilirsiniz. Aynı yorumu görmesini istediğiniz başka kişiler varsa onları da aynı şekilde kullanıcı adının başına @ simgesi koyarak etiketleyebilir ve görmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer görmesini istediğiniz kimse yoksa kimseyi etiketlemek zorunda değilsiniz. Bu durumda yorumunuzu sadece yorumu yaptığınız fotoğrafın sahibi, ve fotoğrafa bakan kişiler görecektir.

instagram-telefon

Son Adım

Son olarak yorumunuzu tamamladıktan sonra yazı yazdığınız yerin sağ tarafında bulunan mavi ok şeklindeki butona tıklarsanız yorumunuzu yapmış olursunuz. Böylelikle instagram’da yorum yapma işlemini tamamlamış olacaksınız.

26 Ekim 2016
instagramda Yapılan Yorumlara Nasıl Cevap Verilir? için yorumlar kapalı
691 kez görüntülendi