instagram’da Video İndirmek

instagram’da Video İndirmek

Arkadaşlar merhaba. Bugün sizlere, sosyal medyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram’da, kullanıcıların paylaşmış olduğu videoları cep telefonumuza nasıl indirebileceğimizi anlatan bir yazı hazırladık. Bu yazıdaki adımları takip ederek, instagram’da sevdiğiniz videoları cep telefonunuza rahatlıkla kaydedebilirsiniz. Şimdi gelelim instagram’daki videoları nasıl indireceğiz.

Instagram’dan herhangi bir videoyu indirebilmemiz için öncelikli olarak yapmamız gereken şey; GooglePlay ya da AppStore üzerinden herhangi bir “Instagram Video Download” uygulaması olabilir. Android için Video Downloader for Instagram, IOS için ise iBolt Downloader uygulamalarını seçebilirsiniz. Biz burada iki uygulamanın da nasıl çalıştığını sizlere anlatacağız.

instagramdan-viseo-indirme

Video Downloader for Instagram

Uygulamayı telefonumuza indirdikten sonra Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesaba giriş yaptıktan sonra yapılan video paylaşımlarında, kullanıcı isminin sağ tarafında bulunan üç noktaya dokunuyoruz. Ardından açılan menüde “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğine dokunuyoruz. Bu işlemin ardından Instagram’ı kapatabiliriz. Şimdi ise önceden indirmiş olduğumuz Video Downloader for Instagram uygulamasını açıyoruz. Uygulamanın ana ekranında boş bir kutucuk mevcut. Bu boş kutucuğa, Instagram hesabından kopyalamış olduğumuz URL’yi yapıştırıyoruz. Ardından indirmek istediğimiz videonun bir resmi belirecek ekranda ve resmin altında üç seçenek çıkacak. Bu seçenekler “Resmi İndir”, “Videoyu İndir”, “Tekrar Yayımla”. Bu seçeneklerden “Videoyu İndir” seçeneğine dokunduktan sonra video başarıyla inecektir.instagram-video-indirme

Şimdi de işin IOS kısmına gelelim. IOS kısmında ise kullanacağımız uygulama olan iBolt Downloader’dan bahsedelim sizlere. Bu uygulama ile sadece Instagram videolarını değil aynı zamanda YouTube videolarını da indirip istediğiniz anda izleyebilirsiniz.

Öncelikle AppStore’dan uygulamamızı indirelim.  Karşımıza çıkan ekrandaki seçeneklerden “Cash Video to Memory” seçeneğine dokunalım. Buradan ne indirmek istediğinizi bilmeseniz bile, uygulamayı bir web tarayıcısı olarak kullanabilir, Instagram dışında da örneğin YouTube’da gezinirken sevdiğiniz videoları indirebilirsiniz. Burada herhangi bir videoyu açtığımız zaman ekranın alt kısmında bulunan ok simgesine dokunduğumuzda video inmeye başlayacaktır. İndirdiğimiz videoları Downloads kısmından kontrol edebilir, inen videolarımızı da Videos kısmından görebilir ve buradan dilediğimiz an izleyebiliriz.

13 Ekim 2016
instagram’da Video İndirmek için yorumlar kapalı
364 kez görüntülendi