Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram’ da Silinen Fotoğrafları Geri Getirme normal yollardan mümkün olmamaktadır çünkü Instagram sunucu taraflı bir uygulamadır ve siz fotoğraflarınızı sildiğinizde sistem otomatik olarak bunları siler. Instagram’daki fotoğraflarınızın sizde bir yedeği yoksa ya da başka bir platformla uyumlu olarak aynı anda paylaşım yapmadıysanız bu fotoğraflarınıza ulaşamazsınız. Bunun dışında Instagram için istisnai bazı durumların varlığı halinde belki daha önce paylaşım yapıp sildiğiniz fotoğrafları geri getirmeniz mümkün olabilir; bunun için öncelikle fotoğrafı hastag kullanarak yayınlamış olmanız gerekmektedir. Bunun yanında ayrıca Instagram profilinizin herkese açık olarak ayarlanması lazım. Peki, bu nasıl olmaktadır?

Instagram’da silinen fotoğrafları geri getirme eğer hesabınız herkese açıksa Instagram dışındaki bazı siteler tarafından yedeklenebiliyor. Siz paylaşımı yaptıktan yaklaşık bir saat sonra başlayan bu işlem sayesinde fotoğraflarınız yedeklenmiş oluyor. Tabi bunun için hastag kullanımı da yapmalısınız. Hastag kullanılmamış olan fotoğraflar için bu siteler yedekleme yapmıyorlar ya da bu nadiren görülen bir uygulama olarak kalabiliyor.

Instagram’da silinen fotoğrafları geri getirmek için yedekleme yapan bazı sitelere bakabilirsiniz. Bunlardan birkaçı şunlardır:

  • Lakako
  • Quadrum
  • Instawebgram

Bu sitelerden silinmiş fotoğraflarınıza nasıl bakabilirsiniz? Fotoğraflarınızı Instagram platformunda paylaşırken kullandığınız Hastagleri hatırlayın çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu siteler sizin fotoğraf açıklamalarınızdaki hastaglere dikkat ederek yedekleme işlemlerini gerçekleştirmektedirler. O yüzden bu etiketlemelerinizi doğru hatırlayıp onlara göre arama yaptığınızda fotoğraflarınıza ulaşabilmeniz bir derece mümkün olabilmektedir. Ayrıca Instagram’ın diğer platformlarla uyumluluğu sebebiyle rahatlıkla oralarda aynı fotoğrafları kullanmanız bu konu için bir avantaj getirmektedir. Mesela Instagram fotoğrafınızı Facebook’da aynı anda paylaştıysanız yani bu paylaşım Instagram aracılığı ile yapıldıysa siz Instagram’da fotoğrafı silseniz bile Facebook’da o fotoğraf kalacaktır. Fotoğraflarınıza bu yollardan ulaşmanız mümkün olabilir veya Instasave programını cep telefonunuza indirebilir ve fotolarınızı kaydedebilirsiniz ama Instagram sunucularından normal şekilde silinen fotoğraflarınızı geri yükleyemezsiniz.

09 Mart 2017
Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir? için yorumlar kapalı
180 kez görüntülendi