Instagram’da Kurumsal Hesap Açma ve Öneriler

Instagram’da Kurumsal Hesap Açma ve Öneriler

Son zamanların en çok tercih edilen sosyal medya platformu Instagram, sürekli kendini yenileyerek, her gün sadece Türkiye’de binlerce üye edinmeye devam ediyor. Sürekli büyüyen ve milyarlarca üyesi olan platform, işletmelerin de ilgisi çekmekte.  İrili ufaklı pek çok işletme, Instagramda kurumsal hesap açma işlemini gerçekleştiriyor. Bu süreç çok basit gibi göründüğü için genellikle hatalı politikalar izlenebiliyor. Özellikle iletişim süreçlerini bu araçla da yürütmek isteyen markalar, yanlış bir algı oluşturmaya sebebiyet verebiliyor. İletişim için çok faydalı bir araçken, bir anda kötü algı yönetimi sebebiyle, Instagram kullanımı çok tehlikeli boyutlara varabiliyor.

Instagramda Kurumsal Hesap Açma

instagram-takipci

Bu yüzden doğru bir Instagram profili oluşturmak ilk ve en önemli kural. Instagram şirket hesabınızdaki tüm bilgiler gerçeği yansıtmalı ve ölçülebilir olmalı. Paylaşımlarınız samimiyet içermeli. Çünkü samimiyet iletişim sürecinin en önemli kriteridir. Paylaştığınız fotoğrafların anlam bütünlüğüne dikkat edin ve sadece işe yönelik paylaşımlar yapmayın. İş dışı ince esprili paylaşımlar, gündeme yönelik çok uç olmayan paylaşımlar, şirkette iş dışında olan aktivitelere ait görseller, şirket yöneticilerinin çalışanlarla kaynaştığı fotoğraflar algı yönetiminde başarı sağlamanıza yol açacaktır.

Sadece teknik bir dille promosyon bildirip, kullanıcı çekmek yerine, samimi ve içten bir dille o promosyon bildirimini eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Hashtag kullanımı da olmazsa olmazlardan. İçerikle ilgili olan hashtaglar kullanarak, kullanıcı sayınızı arttırabilir ve geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

10 Aralık 2016
Instagram’da Kurumsal Hesap Açma ve Öneriler için yorumlar kapalı
332 kez görüntülendi