Instagram’da Kaybolan Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram’da Kaybolan Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram’da mesaj okuma hemen hemen her kullanıcının aktif olarak yaptığı bir durumdur. Bilindiği üzere teknoloji adeta bir hastalık gibi yayılmaktadır. Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter gibi uygulamalar da hemen hemen herkesin kullandığı uygulamalardır. Hemen hemen hepsi bri şekilde modifiye edilip birbirine benzemektedir. Asıl amacı fotoğraf yüklemek olan instagram’da artık mesaj okuma özelliği de var.

Eğer bir uygulamada bir özellik kullanıcı tarafından benimsendiyse, diğer uygulamalar ona benzer özellik geliştirmektedir. Örneğin, Snapchat tarafından ortaya konulan kaybolan fotoğraflar ve mesajlar artık Instagram’da da mevcut. Snapchat dolayısıyla alışık olan kullanıcılar bu özelliği kullanırken hiç zorlanmamışlardır. Yine de instagram da kaybolan mesaj nasıl gönderilir diye merak eden kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Instagram’da mesaj okumanın her daim kabul göreceği de bu sebeple aşikardır. Göndermek istediğiniz DM (direct message) mesajlar, sadece tek seferlik gitmektedir. Kullanıcı mesajı okur ve sonra sonra bu gönderi ortadan kaybolurken, kullanıcı bir ekran görüntüsü alırsa, mesajı gönderen kullanıcıya bildirim olarak gider. Bu durumda öesaj gönderen kişi için gayet olumlu bir durumken, ekran görüntüsü alan kişi için aynısı söylenmeyebilir.

Instagram’da Kaybolan Mesaj

Peki Instagram’da kaybolan mesajı göndermek için ne yapmamız gerekiyor? Öncelikle ana ekranı sol tarafa doğru kaydırmanız gerekiyor. Ardından sağ alt köşe de yer alan ikona dokunarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekiyor. Sonra mesajı göndermek istediğiniz kişi ya da kişileri seçmeniz gerekiyor ve gönder butonuna tıkladığınız an kaybolan bu mesaj karşı tarafa iletilmiş olacaktır. Bu durumda Instagram’da mesaj okuma zevkli bir hale gelecektir. Gönderiyi kapadıktan sonra tekrar fotoğrafa bakmak, mesajı okumak ya da videoyu izlemek şu anki güncellemeler ile maalesef mümkün olmayacaktır. Bu yüzden bunun bilincinde olmak şarttır.

08 Mart 2017
Instagram’da Kaybolan Mesaj Nasıl Gönderilir? için yorumlar kapalı
155 kez görüntülendi