instagramda Gizlilik Ayarları

instagramda Gizlilik Ayarları

instagramda Gizlilik Ayarları

Son yıllarda büyükten küçüğe herkesin fotoğraf veya video paylaştığı ve birbirleri ile etkileşim halinde oldukları en popüler ve en çok kullanıcıya sahip uygulaması olan instagram üzerinden yayınladığınız fotoğraf ve videolar tüm kullanıcılara görünür durumdadır. Instagram kullanıcıları sizi aradıklarında rahatlıkla fotoğraflarınıza erişebilir, hatta ‘Keşfet’ sayfasında yayınladığınız fotoğraf ve videolar çıkabilir, paylaşımlarınız tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenebilir. Eğer siz de bu durumu ortadan kaldırmak istiyor ve hesabınızın yalnızca sizi takip eden kullanıcılar tarafından görünür olmasını tercih ediyorsanız, birkaç kolay adım ile hesabınızın gizliliğini sağlayabilirsiniz.

Instagram uygulamasını evden, işten, yoldan ve nerede isterseniz oradan ulaşabildiğiniz, her an elinizin altında olan akıllı telefonunuz üzerinden kullanıyorsanız aşağıda size, iOS ve Android kullanıcıları için gizlilik ayarları erişimi ve yapımı hakkında bilgiler kısaca verilmiştir;

 

iOS Kullanıcıları Instagram Gizlilik Ayarlarına Nasıl Ulaşır ve  Ayarlar Nasıl Yapılır?

  1. iOS aygıtınızdan Instagram uygulamasını açın ve ardından kullanıcı hesabınıza giriş yapın.
  2. Ana menüde bulunan profil ikonuna tıklayarak kişisel Instagram profilinizi görüntüleyin.
  3. Profil sayfasında dişli çarka benzer bir ikon bulunmaktadır, o ikon yardımı ile uygulama ayarlarınıza ulaşın.
  4. Ayarlar menüsünde aşağıya doğru sayfayı kaydırdığınızda ‘Gizli Hesap’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği açarak hesap gizliliğinizi başlatmış olacaksınız. Dilerseniz bu özelliği kapatarak profilinizin herkes tarafından görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

android-gizlilik-ayarlari

Android Kullanıcıları Instagram Gizlilik Ayarlarına Nasıl Ulaşır ve Ayarlar Nasıl Yapılır?

  1. Android aygıtınızdan Instagram uygulamasını açın ve ardından kullanıcı hesabınıza giriş yapın.
  2. Kişisel Instagram profilinize erişmek için ana menüde bulunan profil ikonuna tıklayın.
  3. Kişisel profil sayfanızda alt alta sıralanmış üç çizgi veya nokta ikonu bulunmaktadır, bu ikon yardımı ile ayarlarınıza ulaşın.
  4. Ayarlar menüsünde aşağı doğru indiğinizde ‘Gizli Hesap’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tercihinize göre aktifleştirerek hesap gizliliğinizi sağlamış olacaksınız. Tercihinize göre bu özelliği kapatarak profilinizin herkese açık olmasını sağlayabilirsiniz.

 

  1. ios-ta-gizlilik-ayarlari

Not: Instagram güncellemeleri ve işletim sistemlerinin sahip olduğu farklılıklar nedeniyle yalnızca ikonların şekli ile erişim anlatılmıştır. Karışıklığa neden olmaması için sağ üst, sol alt köşe gibi tariflerden kaçınılmıştır.

26 Ekim 2016
instagramda Gizlilik Ayarları için yorumlar kapalı
379 kez görüntülendi