Instagram’da Fotoğraflar Kırpmadan Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Fotoğraflar Kırpmadan Nasıl Paylaşılır?

Instagram nedir? 

Sosyal medyanın gözdesi instagram çağımızın hastalık derecesinde kullanılan bir uygulaması. Bu uygulama da çekmiş olduğunuz veya uygulama üzerinden çekeceğiniz fotoğrafları çeşitli filtreler ve renk ayarları ile düzenleyebilir, arkadaşlarınızla ya da hiç tanımadığınız insanlarla hatta yurtdışındaki kişilerle dahi paylaşabilirsiniz. Ünlülerin instagram hesaplarını, restoranları veya tavsiyeleri instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagrama Fotoğraf Koymak

Öncelikle kendinize bir instagram hesabı açmanız gerekecek. Hesabınızı açtıktan sonra, çekmiş olduğunuz veya instagram uygulaması üzerinden çekeceğiniz fotoğrafları paylaşmak çok kolay! Ortadaki fotoğraf makinası simgesine tıklayarak fotoğrafları galerinizden seçebilir veya anında fotoğraf çekebilirsiniz. Ardından fotoğrafınızı milyonlarla paylaşabilirsiniz.

instagram-fotograf-kirpma

Fotoğrafım Instagram Karesine Sığmıyor

Tam fotoğrafınızı galerinizden seçtiniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak için can atıyorsunuz ama önünüze herkesin yaşadığı bir sorun çıkıyor. Fotoğrafınız instagram karesine sığmıyor ve instagram fotoğrafınızı kırpıyor. Fotoğrafın bir tarafını kesseniz diğer tarafı eksik kalıyor. İste bu sorunu çözebilmeniz için instagrama kırpmadan fotoğraf koyma uygulamalarından bazılarını inceleyip, sizinle paylaşmak istedik.

fotograf-nasil-kirpilir

İnstagrama Kırpmadan Fotoğraf Koyma Uygulaması

Kullanabileceğiniz programlar arasında ilk sıramızda NoCrop uygulaması yer alıyor. Öncelikle kullanımı son derece kolay bu uygulamayı ücretsiz olarak appstore veya Google play store üzerinden indirebilirsiniz. Kare olarak paylaşmak istemediğiniz fotoğraflar için, telefon veya tabletinizden NoCrop uygulamasını açıyorsunuz. Ardından galerinizden kırpmadan yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı seçiyorsunuz. Uygulama fotoğrafınızın arkasına fon atayarak fotoğrafınızın kırpılmamasını sağlıyor. Bu fon rengini kendiniz seçebilirsiniz ancak bizim tavsiyemiz beyaz fon kullanmanız. Eğer beyaz fon kullanırsanız fotoğraf hiç işlem görmemiş gibi olacaktır. Ardında fotoğrafı paylaşa basıyorsunuz. Fotoğrafa paylaşa bastıktan sonra fotoğrafı direk instagram üzerinden veya galerinize kaydederek sonrasında dilediğiniz bir zamanda paylaşabilirsiniz.

18 Kasım 2016
Instagram’da Fotoğraflar Kırpmadan Nasıl Paylaşılır? için yorumlar kapalı
309 kez görüntülendi