Instagram’da Filtre Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da Filtre Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medyanın en popüler isimlerinden olan ve yakın bir zamanda Facebook tarafından satın alınan Instagram, özellikle son dönemde yaptığı yenilikler ile vazgeçilmezler arasında yerini aldı. Video paylaşma, zoom özelliği, resim hikayesi ekleme ve yorum engeli gibi getirdiği güncellemeler ile oldukça başarılı bir şekilde ilerleme kaydetmektedir. Filtreleri ile de adeta göz boyamakta olan Instagram, hemen hemen her güncellemede yeni bir filtre özelliği çıkarıyor karşımıza. Yeni filtreler eklenip, eski filtreler yenilenirken birçok filtre uygulamadaki yerini aldı bile. Öyle ki kullanılan filtrelere göre kişilik testi bile yapıldı. Normal kullanıcıların yani filtre kullanmayanların teknolojiden uzak olduğu, Valencia kullanıcılarının farklı bir bakış açısı sergilediği, Amore kullanıcılarının parti insanı olduğu, Kelvin kullanıcılarının ise bilim kurgu insanı oldukları ileri sürüldü. Diğer tercihler için de farklı kişilik analizleri yapıldı. Instagramda en popüler filtreler, etkileşimi kuvvetli filtreler hatta Instagram fenomeni olmak için kullanılacak filtreler gibi gruplara ayrıldı. Görüyorsunuz ki Instagramın bu gözde özelliği almış başını gidiyor. Fakat kullanılan ve popüler olan filtreler haricinde tercih edilmeyen filtreler de mevcut. Kullanılmayan filtreleri ise listenizden kaldırmanız mümkün.

instagram-filtreler

Kaliteli fotoğraf paylaşmak isterken filtrelerin fazlalığı canınızı sıkabilir.  O halde kullanmadığınız filtreleri bir kenara bırakmanın tam zamanı. Böylece hem tercih ettiğiniz filtrelere daha kolay ulaşabilirsiniz hem de listenizdeki yoğunluktan kurtulmuş olursunuz. Kullanımı bu şekilde daha kolay bir hale getirebilirsiniz ve siz de gözünüzü yorup, sizi fikir karmaşasına sokan istemediğiniz filtreleri bir kenara koyabilirsiniz.

Kullanılmayan Filtreleri Kaldırma

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra paylaşmak için bir fotoğraf seçmelisiniz. İleri adımda karşınıza filtreler çıkacaktır. Bu kısımda en alta inmelisiniz.

filtreer-ile-ilgili

En alt kısımda ‘yönet’ seçeneğini görebilirsiniz. Yönet sekmesine tıklamanızın ardından karşınıza çıkan filtrelerin yanında bulunan tik işaretlerini kaldırmanız gerekiyor. İşleminizi tamamladıktan sonra artık sadece istediğiniz filtreler ile kaliteli fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Geri kalan filtreleri ise kullanma miktarınıza ya da isteğinize göre sıraya koyabilirsiniz. Bunun için sadece filtre üzerine basılı tutarak sürüklemeniz yeterli olacaktır.

12 Kasım 2016
Instagram’da Filtre Nasıl Kaldırılır? için yorumlar kapalı
310 kez görüntülendi
instagram Takipçi Hilesiinstagram takipçi hilesi takipçi kasma instagram takipçi arttırma instagram beğeni arttırma instagram takipci hilesi instagram beğeni hilesi instagram begeni hilesi instagram takipçi kazanma instagram takipçi sitesi

DMCA.com Protection Status