instagramda En Beğenilen Olmak

instagramda En Beğenilen Olmak

 Nedir instagram ?

Son 5 yılın modası olan İnstagram , bir çok kullanıcının en sevdiği sosyal medya uygulamalarından birisi. Fotoğraflarınızı paylaşabildiğiniz , özel olmayan tüm fotoğraflara yorum yapabildiğiniz , arkadaşlarınızı fotoğraflarınıza etiketleyip ve ya onları bir yoruma etiketleyip , gönderiyi görmesini sağlayabildiğiniz , 25 Ülke dili içeren ücretsiz bir program olan instagram , 2010’dan beri kullanıcılarının keyif almasını hedefliyor.

Diyelim ki ; programı telefonumuza ve ya tabletimize indirdik. Profilimizi oluşturduk , güzel bir profil fotoğrafı yerleştirdik , arkadaşlarımızı aktardık , sevdiğimiz ünlüleri takip ettik  ve kullanıma hazırız. Güzel bir fotoğraf atıp “like” yani beğeni mi almak istiyoruz ? İşte şimdi asıl konumuza geçelim.

Çok Beğenilenler 

Çoğu instagram kullanıcısı fotoğraflarının çok sayıda beğeni almasını ister bu doğal bir şey olmakla birlikte artık neredeyse farz olmuş bile diyebiliriz. Bu isteklerinden dolayı bir çok kullanıcı beğeni hilesi tarzında yöntemlere başvuruyor. Gelin sizinle birlikte neyin çok beğenilip beğenilmediğini biraz araştıralım.

 

Oscar Selfiesi

Son zamanların modasından birisi olan “selfie” İnstagram’da paylaşılan fotoğrafların neredeyse büyük bir kısmını kaplamakta. İşte İnstagramın en çok beğeni almış fotoğraflarından biri olan “Oscar Selfie’si”. Fotoğrafın beğeni sayısı 1.3 milyarı aşmış durumda. Peki bu fotoğrafın beğenilmesinin sebebi ne ? Cevabı hepimizin de tahmin edebileceği şekilde pixel başına bir ünlü düşmesi. Bu ünlü düşmesi dediğimiz şey tabii ki de dil bilgisinde olan düşme değil. Angelina Jolie , Brad Pitt , Bradley Cooper , Elen Degeneres , Kevin Spacey  , Jannifer Lawrance gibi isimlerin olması “like” sayısını da doğru oranda artmasının sebeplerinden biri.

oscar-selfisi

Işık

Ünlüsünüz ve ya ünlü değilsiniz instagram’da like almak için bu pek de önemli değil aslında. Işık , fotoğrafınızın beğenilmesinin etkenlerinden birisi.Az önce konuştuğumuz “Oscar Selfie’sinin” ışık konusundaki mükemmelliğine bir bakın. Fotoğrafın çok güzel gözükmesini sağlamış değil mi ? Bu tarz etkenler, fotoğrafınızın beğeni oranını da doğrudan etkilemekte.

Kim Kardashian ve Kanye West’in Düğün Fotoğrafı

İnstagram’ın çok beğenilen “postlarından” yani gönderilerinden birisi de Kanye West ve Kim Kardashian’ın evlilik fotoğrafıdır. Yaklaşık olarak 2.4 milyon beğeni almış bu fotoğrafın çok dikkat çektiği aşikar.

instagram-kim-kardesian

Mekan

Kim ve Kanye’nin fotoğrafında da görmüş olduğunuz gibi “like” almak için göz önünde bulundurulması gereken etkenlerden biri de mekandır. Kanye ve Kim’in diğer postları da beğeni yağmuruna tutuldu fakat bu fotoğraf güzel bir mutluluk ve arka planda hoş bir ayrıntı içerdiğinden ,beğeni sayısının artmasını kaçınılmaz kılıyor.

Kendall Jenner’ın Kalpleri

kandall-jenner

Evet Kendall Jenner’ın kalpleri de İnstagram’ın çok beğenilenleri arasında. Niçin diye sormak gerekirse Kendall cevabı en güzel şekilde vermiş. Sadelik ve özgünlük. Kendall’ın bu fotoğrafının beğenilmesinde ki önemli etken , kendisine ait bir filtre yaratmış olması. Saçlarıyla kalpler şeklinde desen oluşturup , fotoğrafa değişik bir hava katmış , beğenilerini 2.6 milyona ulaştırmıştır.

30 Ekim 2016
instagramda En Beğenilen Olmak için yorumlar kapalı
348 kez görüntülendi