Instagram’da Dm 1 Mesaj Varmış Gibi Görünüyor

Instagram’da Dm 1 Mesaj Varmış Gibi Görünüyor

Instagram’da mesaj göndermek hemen hemen her kullanıcının yaptığı bir durumdur. Hemen hemen herkes instagram kullanmakta ancak bütün özelliklerini bilmemektedirler. Instagram bir çok kullanıcının zamanının çoğunu harcadığı bir uygulama olduğundan, instagram ile ilgili sorunlarda çözüme kavuşturulması gerekenler arasındadır. Yapılan araştırmalar sonucunda, birçok kişinin sosyal medya bağımlısı olduğu ortaya çıkmıştır. Sabah kalkar kalmaz telefonu elimize alışımız veya uyumadan bütün bildirimlere bakmamız da bunu kanıtlar nitelikte. Dolayısıyla hatalarda çabucak farkedililmekte ve kullanıcılar bu hataların giderilmesi için beklemektedir.

Instagram Direct

Bu hatalardan birisi de instagram’da dm (direct message)’da bir mesaj varmış gibi görünmesi. Kullanıcılar genelde bu hataları kendilerinden dolayı kaynaklandığını düşünmektedir. Ancak birçok hata kullanıcı kaynaklı değildir. Aksine yazılım kaynaklıdır. Bir mesajları olduğunu bunu okuyamadıklarını düşünürler. Hatta telefonlarının bozulduğunu söyleyebilirler. Ancak bu durum oldukça yanlış bir durumdur. Bu sebeple de sürekli uygulamalar güncelleme istemekte ve bu hataları düzeltmeye çalışmaktadırlar. Instagram’da mesaj göndermek isteyen kullanıcı, mesaj kutusuna baktığında gelen bir mesaj olmadığını ancak okunmayan mesaj olduğunu görebilir. Bu durumda yapılacak tek şey, hesabınızın oturumunu kapatmak ve ardından tekrar girmektir. Bu durum hala sonuç vermezse telefonunuzu tamamen kapatıp tekrar açmayı deneyebilir ve hali hazırda güncellemelerin yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ardından tekrar oturum açtığınızda, instagram’da dm (direct message)’da bir mesaj varmış gibi görünme sorunu ortadan kalkacaktır. Instagram’da mesaj göndermek isterken karşılaşılan bu hoş olmayan durum karşısında, bu şekilde kurtulmuş olacaksınız. Instagram sürekli kendini yenilediğinden ve bu tür hataları gidermek istediğinden, Instragram kullanıcısıysanız ve fazla kullanıyorsanız mutlaka telefonlarınızda güncelleme olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Böylece hem hatalar giderilmiş olur hemde instagram’ın yeniliklerinden geri kalmamış olursunuz.

08 Mart 2017
Instagram’da Dm 1 Mesaj Varmış Gibi Görünüyor için yorumlar kapalı
150 kez görüntülendi