Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Açılır?

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok tercih ettiği fotoğraf ve video paylaşım uygulaması instagramda çoklu hesap açma özelliği geldi. Hem Android hem İOS cihazlar için aktif olarak sunulan bu özellik birden fazla instagram hesabı olan kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Herkesin merakla beklediği bu özelliği instagram, twitter hesabı üzerinden duyurmuştu. Iphone ve Android tüm kullanıcılar için aktif olan bu özellik nasıl kullanılır bir bakalım.

Instagram uygulamanızı açın ve var olan hesabınıza dokunmadan diğer hesabınızı eklemek için ayarlar kısmından “hesap ekle” butonuna tıklayın.

instagramda-hesap-nasil-acilir instagramda-hesap-acma

 

Karşınıza instagramda hesap açma ekranı gelecek. Bu kısımda diğer hesabınızın şifresini ve adını yazarak giriş yapıyorsunuz. Şu an iki instagram hesabınızda aktif bir şekilde açılmış oluyor.

İnstagram hesabınızı ekledikten sonra hesaplar arasında geçiş yapabilmek için ise profilinize girip sol üst köşedeki adınıza tıkladığınızda aktif olan diğer hesaplarınızı görebilir ve tıklayarak diğer hesaplarınız arasına geçiş yapabilirsiniz.

Birden fazla hesabım var ve bunlara giriş yaptım peki anlık olarak bildirimleri almaya devam edecek miyim diye merak ediyor olabilirsiniz. Evet, hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan tüm anlık bildirimlerinizi mevcut hesaplarınız için almaya devam edeceksiniz.insta317197595

Eklediğim hesapları kaldırmak istiyorum, instagramda birden fazla hesap açmak ile uğraşmak benim için zor oluyor diyorsanız bu işlem de oldukça kolay. Profilinize girin ve kaldırmak istediğiniz hesaba geçiş yapın. Ayarlar simgesine tıklayın ve aşağıda bulunan çıkış yap butonuna ya da tüm hesaplardan çıkış yap butonuna tıklayın. Eğer tüm hesaplardan çıkış yap seçeneğine tıklarsanız eklediğiniz bütün hesaplarınız kaldırılacaktır.

Birden fazla hesaba sahip kullanıcıları oldukça sevindiren bu güncelleme ile instagram gün geçtikçe daha da büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olacak gibi gözüküyor. Bu özellik en çok da instagram da online satış yapan kişileri sevindirmiş olsa gerek. Eğer takipçi kasma istiyorsanız bu özellik çok işinize yarayacaktır. Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan instagrama birden fazla hesap ekleme özelliğinin de bir sınırı var elbette. Sınırsız sayıda hesap açıp eklemeye izin vermiyor instagram. En fazla 5 tane hesabınızı ekleyip, geçiş yaparak kullanmanıza imkân tanıyor.

 

06 Ekim 2016
Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Açılır? için yorumlar kapalı
467 kez görüntülendi