İnstagram Video Yükleme Nasıl Yapılır

İnstagram Video Yükleme Nasıl Yapılır

İntagrama video yüklemeyi iki konu başlığı altında anlatacağız Birinci canlı çektiğimiz videoları nasıl göndereceğimizi göstereceğiz. İkinci bir yöntem akıllı telefon veya bilgisayarımızdaki videoyu nasıl göndereceğimiz olacaktır.

Canlı Video Çekerek İnstagramda Video Paylaşma

Bilgisayar üzerinden instagrama video yüklemek istersek öncelikle bunu internet sayfası üzerinden değil bilgisayarımıza yüklediğimiz instagram uygulamasını çalıştırmamız gerekiyor. Programı çalıştırdıktan sonra kendi hesabımızdan sol üst köşe fotoğraf makinesi ikonuna tıklıyoruz.

Açılan yeni ekranda normal boomerang veya eller serbest modları çıkmaktadır. Normal modda fare imlecini ortada çekim yapma ikonuna basılı tutarak 15 sn veya istediğimiz süre boyunca çekim yapıyoruz. Çekim işleminden sonra sağ üstte sırayla çektiğimiz videonun sesini açık veya kapalı konuma getirdiğimiz düğme var. Bununla videonun sesini değiştirebiliyoruz. İkinci düğme konum tarih veya daha değişik ikonlar ekleyebildiğimiz smiley simgeleri mevcuttur. Üçüncü ikon çektiğimiz video üstünde çizimler yapılarak renklendirebileceğimiz simge ve son simge ise videoya yazı yazabildiğimiz simgedir. Bun simgeleri kullanarak videomuzu istediğimiz şekilde düzenleyebiliriz. Beğenmezsek sol üst köşedeki “X” ikonuna basarak çıkabilir yoksa sağ alt köşedeki ok işaretine basarak ileri yani bir sonraki sekmeye geçiyoruz.

Diğer ekran açılınca kimlere göndereceğimizi seçip instagramda video yükleme işimizi tamamlıyoruz.

Akıllı telefonlardan instagramda video yüklemekte aynı bilgisayarda olduğu canlı olarak yükleme yapmaya izin vermektedir. Aynı şekilde akıllı telefonda açtığımız programda alt tarafta tam ortada bulunan kare içindeki artı işaretine basarak instagram video yükleme işlemine başlıyoruz. Açılan ekranda alt tarafta kütüphane fotoğraf video işaretlerini göreceksiniz. Buradan video sekmesine tıklayıp ön veya arka kamera seçme ikonundan hangi kamerayı seçeceğimize karar verdikten sonra ortada daireye basılı tutarak istediğimiz videoyu çekebiliriz. Video çekim işlemimizden sonra sağ üstteki ileri düğmesine basarak yeni sayfa açıyoruz. Burada filtre işlemleri olan yaklaşık 30 farklı ışık değişim işlemi yapıyoruz. Ekranın üst orta noktasında sesi açık veya kapalı konuma getirecek buton ile ses ayarını yapmaktayız. Sol alt taraftaki kapak butonuna tıklayarak instagrama yüklediğimiz videonun diğer instagram kullanıcılarına videonun görüntü resminin nasıl olacağını ayarlıyoruz. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra ileri butonuna basarak yeni bir ekran açılıyor. Bu ekranda göndereceğimiz video ile ilgili tanıtı açıklama metnini yazacağımız bölümü doldurabiliriz. Konum ekleyerek videonun nerede çekildiğini belirtebiliriz ve  diğer sosyal paylaşım sistemlerinde instagram yüklediğimiz videonun haberi veren link gönderebileceğimiz ikonları seçerek paylaş butonuna tıklayarak tüm instagram çevremize yayınlamış bulunuyoruz.

Kütüphaneden İnstagrama Video Yüklemek 

Geçmişte ektiğimiz videoyu şuan için sadece Akıllı telefon üzerinden instagram programı kullanarak yüklenebilmektedir. Programı açıyoruz, aynı şekilde alt ortadaki kare içindeki artı butonuna tıkladıktan sonra kütüphane ikonundan mevcut videolardan bir tanesi seçiyoruz. Seçtiğimiz videoyu ileri butonuna tıkladıktan sonra tüm işlemler üstte anlattığımız ayar ve video paylaşma işlemleri ile aynı adımlar izlenerek yapılmaktadır.

İnstagrama video yüklemek ilk bakışta zor gözükse bile gerek akıllı telefon gerekse bilgisayar üzerinden çok kolay ve basit yönlendirmeler ile kolayca yükleyebilirsiniz.

06 Mart 2017
İnstagram Video Yükleme Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
115 kez görüntülendi