İnstagram Üzerinde Ücretsiz Takipçi Arttırmanın Yolları

İnstagram Üzerinde Ücretsiz Takipçi Arttırmanın Yolları

“İnstagram üzerinde takipçi kasmak.” diye bir tabir artık hiçbirimizin hayatına yabancı değil. 200 milyonu geçen aktif kullanıcı sayısıyla artık pek çoğumuzun boş zamanlarında kullandığı hatta kullanmak için boş zaman yarattığı bir uygulama. Fotoğraf paylaşımları, doğal olarak filterler, videolar gibi pek çok içerik paylaşabildiğiniz bir alan yaratıyor ama bu paylaşımları pek çok insanın görmesini istiyorsanız neler yapılmalı?

Takipçi Kasma Siteleri

Bazıları için takipçi kasma siteleri kullanabilecek bir alternatif olsa da bu sitelerden kazanılan pek az sabit takipçi olacağını fakat bu takipçilerin de pek azının aktif kullanıcılar olduğunu hesaba katmalısınız.

Aktif Takipçi Kazanmak

 

Aktif takipçi kazanmak için ise öncelikle paylaşımlarınızın kaliteli olması gerekiyor. Tarzınız bireye sizin zevkinize kalmış, önemli olan ise tarzınızın en kaliteli modalarını takip edip bunları paylaşmanız. Tüm paylaşımlarınız birbiriyle tutarlı olmalı yani müzikleriniz, fotoğraflarınız, giyim tarzınız ne kadar tutarlı olursa o kadar kendi tarzınıza yakın insanlar bulma şansınız var.

Takipçilerin Sabit Kalması

Takipçilerinizin sabit kalması ve gün geçtikçe azalmamasını istiyorsanız yakaladığınız tarzı ve paylaşımlarınızdaki uyumu korumalısınız bu şekilde insanlar alıştıkları bir tadı bulacaklar sizde. Bunu sabit tutmak için tarzınızdan uzaklaşmadan yaratıcı yeni fikirlerle kendinizi güncel tutun.

Hashtag Kullanımı

 

Hashtag kullanımı oldukça faydalıdır ve bu sayede paylaştığınız içerikleri arayan kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Fakat Hashtag kullanımı abartıldığında ve kalabalık olduğunda kısa süreli bir takipçi artışına sebep olsa da bu takipçiler kısa süre içinde takipten çıkacaktır. Bu yüzden tavsiyemiz Hashtag kalabalığından kaçınmanız yönünde olacak.

Fotoğraf Filtreleri

 Fotoğraf filtreleri İnstagram’ın kendini en çok ön plana çıkan özelliğidir demek yanlış olmaz. Fakat sıradan İnstagram filtreleri çoğu zaman yeterli değildir önemli olan bu fotoğraflar için farklı filtreler de kullanarak yaratıcı ve daha ilginç görüntüler yakalayabilmektir. Bunun için telefonunuza indirebileceğiniz pek çok uygulama bulunuyor ve bazıları oldukça etkileyici çalışmalar için kullanılabiliyor. Bunları kullanmanız size oldukça fayda sağlayacak ve fark yaratmanıza yardımcı olacak diyerek önerilerimizi sonlandırıyoruz.

26 Aralık 2016
İnstagram Üzerinde Ücretsiz Takipçi Arttırmanın Yolları için yorumlar kapalı
378 kez görüntülendi