Instagram Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

Instagram Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

Instagram mesaj yedekleme işlemini gerçekleştiremeyen kullanıcılar, bir süre sonra geriye dönük yazışmalarını kontrol etmek istediğinde ne yazık ki istemedikleri bir durumla karşılaşırlar. Aynı şekilde mesajlaştıkları kişiyi engelleyenler de bir süre sonra geriye dönüp baktıklarında, önceki yazışmalarının gelen kutusunda olmadığını fark ederler. Önceden yedekleme yapılmaması durumunda ise, geriye dönük bu mesajlara ulaşmanın çaresi ne yazık ki henüz bulunabilmiş değil. Dolayısıyla Instagram platformuna üye olurken veya sonrasında mutlaka yedekleme işleminin yapılması gerekir. Fakat Instagram’a yeni üye olan, hatta uzun süredir bu uygulamayı kullanan bazı kişiler henüz bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bunu önlemek içinse yapılan güncellemelerin sürekli takip edilmesi gerekir.

Silinen Mesajlar Geri Getirilebilir mi?

Instagram’da bir kişinin engellenmesi durumunda, o kişiyle olan mesajlaşmalar sistem tarafından otomatik olarak siliniyor. Şu anda bu problemin çözümü ne yazık ki bulunmuyor. Fakat bu durumda mesaj kutusu silinen taraf, engelleyen taraf olduğu için karşı tarafın mesaj kutusu ise olduğu gibi duruyor. Bu yüzden mesajlara ulaşmanın tek yolu, engellenen kişiden mesajların bir kopyasının talep edilmesi. Instagram mesaj yedekleme sistemi işleminin henüz uygulamada olmaması kullanıcıları pek memnun etmese de yakın bir zamanda yeni güncellemelerle bu soruna bir çözüm bulunması mümkün. Bu bilgi kesin olmamakla birlikte, birçok Instagram kullanıcısının bu konudaki talepleri doğrultusunda düzeltmeler yakın zamanda yapılabilir.

 Instagram Mesaj Yedekleme İşlemi İçin Alternatif Yollar

Instagram kullanıcıları şimdilik sadece fotoğrafları yedekleyebiliyor. Bu işlemi hem sistemin ayarlar bölümünden, hem de pikore sitesi aracılığıyla yapabiliyorlar. Instagram mesaj yedekleme işlemi konusunda ne zaman bir güncelleme olacağı ise henüz belli değil. Fakat bu konuda birtakım önlemlerin alınması mümkün. Bunun için de cep telefonlarının Screenshot özelliğinden yararlanılabilir. Çok pratik bir yöntem olmasa da mesajlaşmalarını kaybetmek istemeyenler için şimdilik en iyi alternatif çözüm bu gibi görünüyor.

08 Mart 2017
Instagram Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirilir? için yorumlar kapalı
155 kez görüntülendi