İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir ?

İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir ?

İnstagram’ın kullanım alanı büyüdükçe beraberinde bir takım sorunlar da doğurmaya başladı. Sorunlarla ilgili kullanıcıların yardım alabilecekleri destek bölümleri elbette ki var. İnstagram şikayet iletişim için kullanabileceğini yasal İnstagram sayfası aşağıda vereceğim gibi olacaktır. İntagram Şikayet Hattı için nasıl bir durum olması gerekiyor?

İnstagram’da gezinirken karşınıza çıkan uygunsuz, ırkçı tutumda bulunan fotoğraf ya da video, küfür içeren içerikler ya da sizin fotoğraflarınızı veya bir arkadaşınızın fotoğrafını kullanarak açılan izinsiz, sahte hesaplar olursa hiç zaman kaybetmeden anlatacağım adımları takip etmelisiniz.

Report User olarak bilinen İnstagram’ın kendi bünyesinden şikayet edebiliyorsunuz ancak bu yol sizin o hesabı SPAM olarak şikayet etmeniz anlamına gelecektir. Biz bu hesabı İnstagram’da taklit hesap olarak şikayet edeceğiz.

İnstagram Şikayet Hattı

Gitmeniz gereken sayfa help.instagram.com/instagram yardım merkezi olacaktır. Bu andan itibaren adımlar sırasıyla:

  • Birisi beni ya da arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış.
  • Ardından, ‘evet taklit edilen kişi benim’ ya da ‘hayır taklit edilen kişi benim arkadaşım’ butonlarından birine tıklıyorsunuz.
  • Daha sonra çıkan kutuya kendi tam isminizi yazmak durumundasınız ve daha sonra diğer bir kutuya mail adresinizi yazmak zorundasınız.
  • Bir sonraki adımda ise kendi hesabınızı ve sizi taklit eden kişinin kullandığı hesap isimlerini yazabileceğiniz iki bölüm daha doldurmak durumunda kalıyorsunuz.
  • İnstagram şikayet iletişim için sizden kimliğinizi tanıtmanızı isteyecektir, adınızın, soyadınızın ve fotoğrafınızın olduğu resmi bir belgeyi taratıp bu platforma yüklemek durumundasınız.
  • Açıklama kısmına sorununuzu anlaşılır bir dille anlattığınız sürece işlemlerinizi çok daha kısa sürede halledebileceksiniz.

Artık siz de İnstagram korsanlığı karşısında yapmanız gereken şeyi takınmanız gereken tutumu biliyorsunuz. İnstagram şikayet iletişim için daima farkında olun ve şikayet etmekten asla geri durmayın.

15 Şubat 2017
İnstagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir ? için yorumlar kapalı
145 kez görüntülendi