İnstagram Şifre Çalınması Hacklenme

İnstagram Şifre Çalınması Hacklenme

İnternetin  hayatımıza girdiği dönemden bu yana aralıksız devam eden iyiler ile kötülerin savaşı sanal dünyada devam etmekte. Bu savaş kimi zaman bir banka kimi zaman resmi bir devlet kurumu kimi zaman ise sivil toplum ya da sanatçı web siteleri üzerinde yaşanıyor. Öyle ki bilgisayar korsanları ya da hackerlar olarak bildiğimiz adları ile kişiler bu organizasyonun yapımcıları olarak biliniyor. Büyük hacklenme sorunlarının başında şüphesiz topluma maal olmuş ünlü karakterler ya da devlet kurumları olsa da zaman zaman en sade bireyler dahi bu olaylardan nasibini alabiliyor.

Sosyal medyanın kurucu atası olarak sayabileceğimiz Windows live messenger’dan bu yana devam eden şifre çalınması sosyal ağlar değişse de güncelliğini koruyor. Günümüzde fotoğraf paylaşımı denince akla ilk gelen sosyal ağ şüphesiz instagram ve sosyal ağda en sık yaşanan sorunlar arasında şifre çalınmaları yer alıyor. İnstagram hacklenmesi aslında çok zor değil eğer sizi tanıyan biri bunu amaçlıyorsa az çok güvenlik bilgilerinizi çözerek şifrenizi çalabiliyor. Fakat bu durum tamamen tahminler üzerinde kurulmuş bir sistematik. Yani programlama dili kullanılarak yapılmış bir işlem değil bu yüzden işlem geri döndürülebiliyor.

İnstagram şifre çalınması konusunda bir sorun yaşıyorsanız öncelikli olarak hesabı açarken kaydolduğunuz mail adresini kontrol etmenizde fayda var. Eğer söz konusu mail adresi hala sizin kontrolünüz altındaysa ve erişim sağlayabiliyorsanız bu sorunu şifremi yenile isteği ile aşabiliyorsunuz. Fakat adresin kontrolünü de kaybettiyseniz bu nokta da işler biraz karışıyor. Öncelikli olarak İnstagram hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresini geri almanız gerekiyor. Günümüzde adreslerin telefon ile doğrulanması işlemleri kolaylaştırıyor ve mail adresiniz hacklense de geri almanız mümkün olabiliyor. Daha sonra instagram çalın hesaplar bildirim ekranını tıklayarak hesabım başkasının elinde sekmesini açıyorsunuz. Ayrıca size sorulan bu hesap ne tür sorusunu da sizin için uygun olan seçenek doğrultusunda cevaplamanız gerekiyor. Eğer instagram çalındığında kayıtlı email adresi değişmiş olsa dahi İnstagram yetkililerine durumu ifade eden mail atarak hacklenme sorunu yaşadığınızı ifade ederen hesabınızın geri iade edilmesi için talep gönderiyorsunuz. Sonrasında talebiniz haklı bulunursa size kısa bir süre sonunda iade ediliyor.

17 Aralık 2016
İnstagram Şifre Çalınması Hacklenme için yorumlar kapalı
315 kez görüntülendi