İnstagram Reklam Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

İnstagram Reklam Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzde popülerliğini kanıtlamış ve herkes tarafından kullanılan bir sosyal mecradır. Durum böyle olunca İnstagram yalnızca sıradan bireylerin fotoğraf paylaştıkları bir alandan çıkıp kurumsal bir alan olmayada başlamış durumdadır. Gerek ünlülerin sayfası olsun gerekse İnstagramı tamamen ticaret amaçlı açan bireylerin sayfaları olsun, günümüzde pek çok insan en popüler sosyal ağı bu şekilde de değerlendirmektedir.

instagram-yabanci-kullanici

İnstagram hesabı iki farklı yolla açılabilmektedir. Birisi bireylerin tamamen sosyal amaçlı ve keyif almak için açtıkları sosyal hesaptır, diğeri ise personel blog olarak da adlandırılan ticari amaçlı açılan hesaplardır. Bireyler istekleri doğrultusunda hangi hesabı açacaklarına karar vererek ilerlemekte hatta bazı bireyler her iki hesaptan da açarak, ikisini de yönetmektedir.

instagram-kullanicilari

İnstagram Reklam Fiyatlandırması

Tüm bunların yanında ise İnstagram reklam fiyatlandırması denilen bir olgu bulunmaktadır. Şuan dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan birisi olan İnstagram’dan faydalanmak isteyen firmalar ya da kuruluşlar bu sosyal ağa reklam vererek hem isimlerini duyurmaya çalışmakta hem de var olan isimlerini büyütmeyi hedeflemektedirler. İnstagramda verilen reklamlar ikiye ayrılmaktadır. Birisi ünlü hesaplara ya da popüler hesaplara belirli bir ücret vererek ürünlerin reklamının yapılmasını sağlamaktır. Diğeri ise daha büyük firmaların direk İnstagram üzerinden verdiği ve büyük operatörler tarafından düzenlenen reklamlardır. Kullanıcıların dikkatini daha çok ünlülerin hesaplarındaki reklamlar çekmektedir ancak bir aşinalık olması adına genel reklamlarda kullanılmaktadır. Bu reklamların fiyatları ise verilen reklamın büyüklüğüne ya da ünlülerin takipçi sayısına göre değişmektedir.

08 Aralık 2016
İnstagram Reklam Fiyatlandırması Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
331 kez görüntülendi