instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir

instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir

 instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir

Sosyal medya, hayatımızın ayrılmaz birer parçası halinde. Her an her şeyi paylaşmak ve paylaşılanları görmek isteyenler için, instagram vazgeçilmez bir uygulama. Sosyal medya kullanıcı listelerinde ilk sıralarda yer alan instagram, birçok olanağı sağlıyor. Fotoğraf, video paylaşma ve daha birçok şey. İlk kez sosyal medyada kendine yer edinenler için bazı ayarlar, zor olabilmektedir. Aslında bir o kadar kolay olan ve bir kere yaparak öğreneceğiniz, instagram ayarları arasında, profil fotoğrafı değiştirme yer alıyor. Kişilerin, ilk zamanlarda zorlandığı bu işlem, aslında çok kolay bir süreçten geçiyor. Adım adım anlatacağımız detaylar ile sizlerde, istediğiniz zaman, kolayca profil resminizi değiştirebilirsiniz. instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir sorusuna, açıklık getirmeye başlıyoruz.

Adımlar:

instagram hesabına girişi yapıp, uygulamayı açıyorsunuz. Uygulamanın ilk ekranında göreceğiniz birçok seçenek var. Ekranın alt kısmında duran 5 adet simge var. Bu simgelerden, en sonda olanı yani insan figürü olanı tıklayıp, kendi profilinize giriyorsunuz. Artık kendi sayfanızdasınız. Bu sayfadan ilerleyerek, tüm ayarlarınızı ve paylaşımlarınız ile ilgili gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapabilirsiniz. Ekranın sağ üst kısmında bulunan 3 adet alt alta duran nokta alanı, tüm ayarların olduğu sekmeyi kapsamaktadır.instagram-profil-fotosu-degistir.

Buraya tıkladığınız zaman, tüm ayarları görebilirsiniz. Yapmak istediğiniz ayarlama, profil fotoğrafını değiştirmek olduğu için sayfayı alt kısma doğru indiriyorsunuz. Hesap başlığının altında bulunan, profil düzenle yazısına tıklıyorsunuz. Bu işlemin ardından karşınıza, var olan profil fotoğrafı ve diğer ayarlar çıkıyor. Fotoğrafın altında bulunan, fotoğraf değiştir yazısına tıklıyorsunuz.
instagram-profil-fotografi-nasil-degistirilir

Buraya tıklandığı zaman, ekrana küçük bir sekme çıkıyor. Hangi şekilde profil fotoğrafı değiştireceğinizde buradan karar veriyorsunuz. Yeni profil fotoğrafı, facebooktan aktar, twitterdan aktar seçenekleri arasından seçiminizi yapıp, diğer ilgili ekrana yönlendiriliyorsunuz. Telefonunuzun galerisinden fotoğraf seçmek için, yeni profil fotoğrafı alanını tıklamanız gerekecektir. Bu şekilde, galerinizde var olan fotoğrafları görerek, istediğiniz fotoğrafı seçebilirsiniz. Yeni instagram profil fotoğrafınızı seçtiğiniz zaman, fotoğrafı yuvarlak ekrana göre ayarlıyorsunuz. Ayarlama işleminizi yaptıktan sonra kaydet ya da tik işareti olan alana tıklayarak, yeni instagram profil fotoğrafınızı oluşturuyorsunuz.

11 Ekim 2016
instagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir için yorumlar kapalı
397 kez görüntülendi