İnstagram Hikaye Silme Nasıl Olur ?

İnstagram Hikaye Silme Nasıl Olur ?

Son zamanların en popüler uygulaması haline gelen instagram uygulamasına yeni bir güncelleme daha eklendi. Daha önce snapchat kullananların da bildiği bu özellik ile artık instagram üzerinden de anlık paylaşımlar yapabileceksiniz. Yeni gelen bu güncelleme ise snapchat kullanıcılarını instagram’a çekeceğe benzesede kalite açısından nasıl olduğu tartışılamaz. Fakat, snapchat ile bu konuda uzun süre yarışacak gibi görünüyor. Bu güncelleme ile kullanılar telefonlarındaki mevcut fotoğrafları ve yahut instagram üzerinden çekecekleri fotoğraflar ile yeni hikayeler oluşturabilecektir ve tıpkı snapchat’ta olduğu gibi fotoğraflar üzerine çeşitli efektler, animasyonlar ve benzeri öğeleri eklemeleri de mümkün hale getirildi. Fakat, oluşturulan bu hikayeler beraberinde başka sorunları da getirmektedir. Onlardan bir tanesi ise bu paylaşılan hikaylerin daha sonra silme özelliği var mı ? Bu özellik şuan mevcut durumda görünüyor. Böylelikle instagram hikaye silme işlemini de gerçekleştirebileceksiniz.

Diyelim ki, hikayenize yeni bir fotoğraf yüklediniz ve daha sonra baktığınızda bu fotoğrafı beğenmediniz. Snapchat’ta olduğu gibi 24 saat sonra kendiliğinden silinme özelliği olmasına rağmen bu 24 saati beklemeden instagram hikaye silme işlemini kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu özellik ise snapchat kullanmak istemeyen ve mevcut hesaplarında snapchat’ta olduğu gibi anlık paylaşım yapmak isteyenlerin yüzünü bir hayli gülderecek. Yeni gelen bu güncelleme ile oluşturduğunuz hikayelerin hepsini birden değil de, hikaye kısmında paylaştığınız ve istediğiniz herhangi bir fotoğrafı silme şansınızın olması ise bir hayli kullanışlı görünüyor. Zira silme işlemi yaparken mevcut fotoğrafların da silinmesi kullanıcıyı zor bir duruma sürükleyebilirdi.

Peki bu instagram hikaye silme işlemi nasıl yapılıyor ?

Mevcut olan herhangi bir instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulama anasayfası karşınıza çıkacaktır. Bu karşınıza gelen sayfanın en üst bölümünde ise hikaye paylaşımı yapan takipçilerinizi göreceksiniz. Bu üst bölümün sol kısmında ise kendinize ait olan hikayeleri göreceksiniz. Size ait olan profil resminizin üzerine tıkladığınız vakit sizin paylaştığınız hikayeler sırası ile karşınıza çıkacaktır. Daha sonra hangi fotoğrafı hikaye üzerinden silmek istiyorsanız o fotoğrafın sağ alt kısmında üst üste görünen üç nokta işaretine tıklayarak karşınıza çıkan küçük sayfada sil butonuna tıklayarak fotoğraflarınızı kolayca silebilirsiniz.

03 Mart 2017
İnstagram Hikaye Silme Nasıl Olur ? için yorumlar kapalı
93 kez görüntülendi