Instagram Hikaye Reklamı

Instagram Hikaye Reklamı

İnstagram hikaye özelliği günde 150 milyon’dan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Her beş hikâyeden biri için izleyicilerden direkt mesaj alıyor olduğu açıkladı. Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, bu sohbeti daha da geliştirmek adına işletmelerin müşterileriyle bağlantıya geçmesine ve etkileşim kurmasına yardımcı olacak iki yeni araç gündeme getirdi. ‘Hikâyeler içerisinde yer alacak tam ekran reklamlar’ ve ‘Hikâye İstatistikleri’.

Instagram, kısa bir süre önce stories özelliğini yayınladı. Snapchat uygulamasının  başarılı bir benzerini sunmaya başladı.Bu yeni özellik olan, Stories günde 150 milyon kullanıcıya ulaşıyor açıklaması geldi ve bu bölümü çok zaman geçmeden reklam verenler kişilere açtı. hikaye reklamlarını duyuran Instagram, işletmelere yönelik olarak hikaye istatistikleri de artık sunmaya başlayacağını açıkladı.

İnstagram Hikaye Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Marka ve işletmelerin Instagram’ın Stories bölümüne tam sayfa reklam vermesini sağlayacak hikaye reklamları, erişim , hedefleme ve ölçümleme özelliklerine sahip olacak. Henüz test aşaması dönemide olan hikaye reklamları, gelişmiş hedef seçenekleri ile doğru içeriğin tam olarak doğru kitleye gösterilmesini hedefliyor. Instagram’ın paylaştığı diğer bir ilginç veri ise hikayelerin yüzde 70’inin sesli olması. Aynı zamanda hikayelerin yüzde 25’i Boomerang videolarından oluşmakta ve İnstagramda en çok izlenen hikâyelerin üçte birlik kısmı işletmeler tarafından paylaşılan hikâyeler.

Instagram hikaye özelliği, Stories reklamları gibi tipik bir hikaye ile aynı olarak video formatında devam ediyor. 24 saat boyunca , yorum yapılabiliyor olacak. Instagram yaptığı açıklamada, Stories ile paylaşılan her beş hikâyeden birinin izleyenlerden direkt mesaj aldığını iletiyor ve bu, markaları çok yakından ilgilendiren bir istatistik.

Hikâyelerin yaklaşık olarak yüzde 70’inin sesli izlendiği instagram hikaye özelliği, kapsayıcı önemli bir etki sunuyor insanların daha önce deneyimlemediği bir araç olarak kullanılıyor.

 

24 Şubat 2017
Instagram Hikaye Reklamı için yorumlar kapalı
121 kez görüntülendi