İnstagram Hesap Çalma

İnstagram Hesap Çalma

Instagram hesap çalma kodu indirmek nasıl işe yarıyor? Hesabın çalınmaması için neler yapmak gerekir? Çalınan hesap nasıl geri alınabilir? Bu sorulara ufak ufak değinmekte fayda var.

Eğer Instagram hesabınız çalındı ise ya da Instagram hesabım açılmıyor ya da Instagram hesabına erişilemiyor ise İnstagram mail hattı ile iletişime geçip çözmek mümkün olabiliyor.

İnstagram Hesap Çalma İse Biraz Riskli Bir Durum

Instagram hesabının çalınması veya instagram hesabı patlatma son zamanlarda fazla şikâyet konusu oldu ve kullanıcılar haliyle bu konudan fazlasıyla rahatsız.. herhangi bir internet hesabının çalınması, Instagram ya da farklı bir uygulamada bilişim suçudur. Hesabı çalınan kişiler savcılığa şikâyet edip, suç duyurusunda bulunabilir. Yakalanan kişinin suçu ispatlandığı takdirde altı aydan üç yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılır. Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, konum, giriş bilgileri, telefon imei, ip adresi , telefon numarası gibi bilgileri kaydeder. Yani hesabı çalan kişinin bulunması çok da zor değildir.

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram hesap çalma yöntemlerinin biri instagram hesap çalma kodudur. Diğer yöntemlerin de nasıl işlediğini öğrenerek kötü niyetli kişilerden korunmuş olursunuz. Hesap çalmak çok da kolay bir işlem değil öncelikle bunu bilmek gerekir. Kodlarla ve Bilgisayarlarla ilgili bilginiz yok ise şifre çalmanız çok zor olacaktır. Instagram hesap çalma için kullanılan mobil uygulamalar, Instagram şifre kırma programı vb.. programlar virüs içermektedir. Kullanacaksanız dikkat etmelisiniz yoksa hesap çalmak isterken virüzlerle başınız derde girebilir ve kendi hesaplarınızı kaybedebilirsiniz. Diğer yöntemler ise şu şekilde;

Tanıdığınız bir kişinin hesabını kırmak için telefon numarası, doğum tarihi, gibi rakamları deneyebilirsiniz. Şifre konusunda güvenliğine önem vermeyen kişilerin  hesapları bu şekilde şifrelenir.

Herkesin kullandığı yerlerdeki bilgisayarlarda klavyeden her türlü bilgiyi kaydeden programlar da kullanılmaktadır.

Takipçi arttırma, hesabına bakanları görme gibi uygulamalar şifrelerinizi çalmak için hazırlanırlar.

sosyal mühendislik olarak bilinen yöntemde ise tanıdığınız birinin hesabı kırmak için güven oluşturup şifrelere ulaşmak yöntemlerden biridir.

Instagram hesap çalma kodu ile istediğiniz hesabı kırabileceğinizi söyleyen linkler de bulunmakta.

11 Mart 2017
İnstagram Hesap Çalma için yorumlar kapalı
63 kez görüntülendi