instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bu yazıda instagramı kesin olarak kapatmak isteyenler için instagram hesabı nasıl kapatılır?, sorusunun cevabı verilmektedir.

Instagram, 2010 yılında kullanıma sunulan çevrimiçi ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım platformudur.  Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından yazılan uygulama mobil versiyonuyla büyük beğeni topladı. Günümüzde 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan uygulama her geçen gün daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Ülkemiz içerisinde de kullanıcıların çoğunluğu sosyal medya kullanımına aşina olduğu için, uygulama ülkemizde birçok kullanıcıya sahip.

instagram-hesap-kapama

Sosyal medya kullanıcılarının bazıları zaman zaman kullanıcı hesaplarını çeşitli nedenlerle kapatmak istiyorlar. Bir çok sosyal medya platformu kullanıcı sayısını azaltmamak amacıyla kolay bir kapatma menüsü sunmuyor. Menüler içine karışık yerlere gizlenmiş silme bölümlerini bulmak oldukça güç. Birçok kullanıcı da silme bölümünü bulamadığı için platformları kullanmaya devam ediyor.

Platformun mevcut özelliklerine göre instagram hesabı mobil uygulama üzerinden kapatılamıyor. Bundan dolayı mobil olmayan bir işletim sistemi üzerinden instagram.com adresine girmek gerekiyor. Masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar üzerinden işlem sağlanabilirken tabletler üzerinden de işlem sağlanamıyor. Ardından kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girildiğinde menülerde silme kısmını bulmak yine zor. Tarayıcının adres satırına aşağıdaki linklerden birini seçip enter tuşuna basmanız gerekiyor.

Hesap Sadece Bilgisayarlardan Silinebiliyor

 

instagram-hesabi-nasil-kapatilir

Tarayıcınızın çerezler bölümünde şifre bilgileri daha önceden kayıtlı olduğu için sizin kullanıcı adınızla bağlantılı bir sayfaya yönlenerek, instagram hesabını neden kapatmak istediğinizle ilgili sorular yöneltiliyor.  Buradaki seçeneklerden durumunuza uygun olan seçeneği işaretlemelisiniz. Hesap silme nedeni ile ilgili görüşlerinizi ilettikten sonra alt kısımda bağlantıyı sizin yönlendirdiğinizi teyit emek amacıyla şifre bilgilerinizi yeniden girmeniz isteniyor. Sayfanın en altına geldiğinizde “Hesabımı kalıcı olarak kapat” düğmesine tıklayınız. Bu düğmeye tıklamadan önce fotoğraflarınız, yorumlarınız gibi bütün hareketlerinin silineceğini ve bir daha geri getirilmesinin mümkün olmayacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Aynı zamanda instagram, kapatılan hesaplara ait kullanıcı adıyla yeni bir hesap açmaya izin vermemektedir.

Son olarak herhangi bir sosyal medya hesabı kapatma işleminde tarayıcı üzerinde açılan bütün pencerelerde alan adı kısmında yer alan bölümde ilgili platformun isminin tam olarak göründüğünden emin olmalısınız. Bu bağlantı sizin sosyal medya hesabınız çalmaya çalışan fake bir bağlantı olabilir.

 

08 Ekim 2016
instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? için yorumlar kapalı
392 kez görüntülendi