Instagram Harf Geçmişi Silme

Instagram Harf Geçmişi Silme

İnstagramda bir harf ile kişilerin geçmiş aramalarına kısa sürede ulaşabilme imkanı  birçok sıkıntıyı da beraberinde getirince bu sorunu ortadan kaldırmak için instagram harekete geçti. Arama geçmişini silmek için özel bir buton geliştiren İnstagram, bu buton aracılığı ile kullanıcılarına geçmiş aramalarını silme imkanı sağladı. Bunun dışında instagramda arama geçmişi ve dökümanlarınızdan kurtulmak istiyorsanız telefon ayarlarından da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz . Bu işlemde başarıya ulaşmıyorsa İnstagram hesabınızı bir kaç saat dondurmanız işe yarayacaktır.

HARF GEÇMİŞİNDEN KURTULMANIN YOLLARI

Sürekli kendini yenilemeyi sürdüren İnstagram 2016 yılında kullanıcılarına aradıklarını daha hızlı bulabilmeleri için detaylı arama imkanın oluşturdu. Tüm bu yenilikler,bir harfle  profile anında ulaşmanın yanında geçmiş aramalara ulaşımıda kolaylaştırınca gizlilik ve kişi güvenliğinde zaafiyat oluştu. Bu zafiyatdan doğan rahatsızlıkları artması ile birlikte İnstagram, yeni bir uygulama daha ekleyerek  İnstagram harf geçmişini silme imkanını oluşturdu. Uygulama ayarlarından geçmişi temizle şıkkını tıklayıp  silmek istediğinizden eminmisiniz sorusunu cevaplamanızla birlikte geçmiş  aramalarınızdan kurtuluyorsunuz.

TELEFONDAN SİLEMİYORSANIZ HESABINIZI DONDURUN

İnstagramda harf geçmişi silme işlemini gerçekleştirmenin diğer bir yoluda telefonun ayarlar sekmesinden girmeniz ve uygulamalarda bulunan instagrama tıklamanız gerekir. Burda İnstagram’a ait tüm kayıtları silebilir ve geçmiş bilgilerden kurtulabilirsiniz. Tüm bu işlemlere rağmen halen geçmişe yönelik aramalar ve dökümanlardan kurtulamadıysanız yapmanız gereken, temizleme programı indirmeniz olacaktır.

Bu programı indirmenizin ardından telefonunuzda taratmanızla birlikte tüm İnstagram harf geçmişini ve bilgileri anında temizleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından halen geçmişe yönelik aramalar ve dökümanlardan kurtulamıyorsanız İnstagramınızı bir süreliğine dondurabilirsiniz. İnstagramınızı bir kaç saat dondurmanız tüm verilerin silinmesi için yeterli olacaktır.

13 Mart 2017
Instagram Harf Geçmişi Silme için yorumlar kapalı
61 kez görüntülendi