İnstagram Facebook Bağlantısı Kaldırma

İnstagram Facebook Bağlantısı Kaldırma

Kullanılmaya ilk başladığı zamanlarda yalnızca iphone kullanıcıları için hizmet sunan instagram, android cep telefonlara da geldikten sonra kullanıcı kitlesi hızla artış gösterdi. Hatta facebook kullanımını bile geride bırakacak bir hayranlık uyandırdı diyebiliriz. Fakat, sosyal medya hesaplarından kopamayan kişiler tek tuş ile aynı anda tüm sosyal medya hesaplarında paylaşım yapma ihtiyacını hissetmeye başladı. Hal böyle olunca da çeşitli çareler düşünülmeye başlandı. İnstagram facebook ile bağlanma ise bunlardan sadece bir tanesidir. Bu ihtiyaçtan ötürü instagram üzerinden direkt olarak ve aynı zaman diliminde facebook’ta da paylaşım yapma durumu gündeme geldi ve bu ihtiyaç ise en kısa sürede karşılanarak, instagram üzerinden paylaştığınız fotoğrafları instagram takipçilerinizden ziyade facebook arkadaşlarınıza da sunma imkanı geldi.

İnstagram facebook ile bağlan özelliği ile aynı zamanda instagram şifrenizi hatırlamasanız dahi direkt olarak bağlanma şansınızın olması instagramı bir adım daha öne çıkarıyor. Fakat, bu özellik aynı zamanda çektiğiniz ve instagram üzerinde paylaştığınız size özel olan fotoğrafları facebook üzerinde paylaşmasanız bile otomatik olarak facebook hesabınızda da paylaşılmaktadır ve bu da çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bunun önüne geçmek istiyorsanız öncelikle instagram hesabınıza girerek bu özelliği kaldırmanız gerekmektedir. Peki bu işlem nasıl yapılacak ?

Cep telefonunuzdan instagram uygulamasına girin ve ilk olarak profil kısmını gidin. Profil kısmına ise ekranın sağ en alt köşesindeki butona tıklarak kolayca girebilirsiniz. Profile girdikten sonra sağ üst köşede üç noktadan oluşan ayarlar kısmına girin. Bu buton ile beraber karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Burada bağlantılı hesaplar kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan yeni ekranda ise sizin instagram ile bağlantılı olan hesaplarınız karşınıza çıkacaktır. Buradan facebook ibaresini seçiyorsunuz ve karşınıza facebook seçenekleri sayfası gelecek. Yeni açılan bu sayfada ise bağlantıyı kaldır butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırın. Böylelikle instagram facebook ile bağlan özelliğini pasif hale getirmiş olacaksınız. İstediğiniz zaman da buradan tekrar bağlantınızı aktif hale getirebilirsiniz.

04 Mart 2017
İnstagram Facebook Bağlantısı Kaldırma için yorumlar kapalı
122 kez görüntülendi