İnstagram Direct Message Nasıl Kapatılır?

İnstagram Direct Message Nasıl Kapatılır?

Artık insanların dilindeki tek şey İnstagram mesaj kapatma nasıl oluyor, DM mi nasıl iptal edebilirim. İşte tamda bu sorunsalla ilgili sizler için küçük öneriler topladık.

Sosyal medya günümüzde bireylerin özel hayatlarının içine girmiş hatta özel hayatlar sosyal medya üzerinden yaşanmaya başlanmıştır. Küreselleşme sosyal medya ile tam da gerçek anlamına ulaşmıştır. Artık Avrupa’daki arkadaşımıza tek tuşla ulaşabilir, diğer yarım küreden bankacılık işlemlerimizi halledebilir olduk. Sosyal medya her geçen gün benliğini diğer insanlara kabul ettirse de yaşanan bu kolaylıkların yanında bazı olumsuz durumlar da doğmaktadır.

İnstagram ve biz adeta bölünmez bir bütün olduk, uyandığımızda günlük hikayelere bakmadan yataktan kalkamıyoruz. Eğer etrafınızda yeterince popüler bir insansanız hakkınızda konuşulan ya da sizinle direkt olarak irtibata geçebilenden bir eklenti zaman zaman sinirlerinizin bozulmasına sebep olabilir. İşte bunun önüne geçebilmek için İnstagram yazılımcıları İnstagram mesaj kapatma gibi bir uygulama henüz sahalara sürmedi. Yapabileceğiniz birkaç yöntem sizin kolaylık sağlayabilir ama bu anda İnstagram üzerinden mesaj almamak gibi bir durum söz konusu değil.

Direkt Mesaj Almamak İçin Alınan Önlemler

Önlemlerimizden ilki hesabınızı kilitlemek yani gizli hesap yapmak bu sayede dm diye nitelendirdiğimiz direkt mesajlar size bildirim olarak gelmeyecektir.

İnstagram mesaj kapatma önermesini kısmen karşılayacak bir yöntem ise İnstagram’da kendisinden mesaj gelmesini istemediğiniz hesapları spam olarak bildirmek olacaktır.

Bir diğer yöntem ise en kesin ve en kararlı olanı, istemediğiniz kullanıcıyı engelleyin. En garanti DM ile bağlantıları kesme yöntemidir. Bu sayede engellediğiniz kişileri daha sonra taratabilir ve engeli de kaldırma olanağına sahip olabilirsiniz

06 Mart 2017
İnstagram Direct Message Nasıl Kapatılır? için yorumlar kapalı
134 kez görüntülendi