instagram da Yorum Eklerken Hata Alma Nasıl Düzeltilir?

instagram da Yorum Eklerken Hata Alma Nasıl Düzeltilir?

Instagram son zamanların popüler sosyal ağ uygulamalarından. Hepimiz günlük olarak instagramda çokça fotoğraf video beğeniyor, paylaşıyor ve yorumlar atıyoruz. Ancak bazen “yorum engellendi” hatasıyla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunun birden fazla sebebi var;

Şöyle ki instagram yönetimi spam, reklam vb. durumların önüne geçebilmek amacı ile bir takım önlemler alıyor. Tabi ki bunun için de başlıca atılan yorumlar sistem tarafından otomatik denetleniyor ve spam tarzı sürekli tekrarlanan yorumlar, @ işareti kullanımının fazlalığı ve çok fazla hashtag (#) açılması durumlarında kullanıcın yorumları engelleniyor.

instagram-yorum-alma

Instagram bunları belirli bir standarta oturtmuş durumda. Şayet bu standartları bilirsek olur olmaz attığımız sıradan yorumlara engel yemekten kurtulmuş oluruz. Bu standartlar şu şekilde;

  • Aynı yorumu birden fazla kez yapmanız durumunda (floot),
  • Bir yorumda 5 kereden fazla “@” işareti kullanmanız durumunda,
  • Hashtag limitini aştığınız yani 30 taneden fazla hashtag kullandığınız durumda,
  • Ve son olarak yorumunuz en az 5 kişi tarafından spam olarak işaretlendiği durumlarda yorumunuz İntagram tarafından engelleniyor.

Yorumlarınıza engel konmasını istemiyorsanız yukarıda belirttiğimiz kurallara uygun yorum atmanız gerekiyor.

instagram-logosu

Tüm bunlara rağmen yine de yorum atmakta sıkıntı yaşıyor veya “yorumunuz engellenmiştir” hatasını alıyorsanız uygulamanızı güncellemenizi öneririz. Google Play Store’ a girerek instagram’ın son versiyonunu telefonunuza yükleyin ve aynı sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorununuz hala devam ediyor ve yine “yorumunuz engellenmiştir” hatası alıyorsanız https://help.instagram.com/ adresinden bildirim oluşturarak bu hatayı çözebilirsiniz.

17 Ekim 2016
instagram da Yorum Eklerken Hata Alma Nasıl Düzeltilir? için yorumlar kapalı
342 kez görüntülendi