İnstagram Arama Geçmişi Silinmeme Nedeni Nedir ?

İnstagram Arama Geçmişi Silinmeme Nedeni Nedir ?

Arama Geçmişi Silinmemesi

Instagram geçmişi silinmiyor ise yapılabilecek birkaç şey mevcut. 2016 yılında İnstagram artık kullanıcıları için detaylı arama yapma olanağı sunuyor. Bu sayede bakmak istediğiniz  kişileri aratıp bakabiliyorsunuz. Bazen sadece bir harfi yazrak bile arama yapmak mümkün hale gelmiş durumda. Tabi böyle hızlı gelişen yazılım ve uygulamalar bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Çoğunlukla geçmiş aramaları temizleme konusunda sıkıntıların olduğu kullanıcılar arasında da bilinmekte.

Uygulamanın içinde her ne kadar geçişi temizle seçeneği bulunsa da tek başına bu yeterli olmayabiliyor. İnstagram geçmişi silinmiyor ise uygulma ayarlarını kullanmak gerekebiliyor. Arama geçmişini temizlemek için ilk olarak uygulama ayarlarına girip “arama geçmişini temizle” seçeneği işaretlenmeli. Bu seçeneği tıkladığınızda onay vermek için karşınıza çıkan soruya onay vermeniz gerekiyor.  Fakat bunu yaptığınızda uygulama geçmişi silmemek konusunda direnebiliyor.

İkinci ve etkili bir yöntem daha var. O da İnstagram uygulamasına ait ön bellek verilerinizi temizlemek. Telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ardından uygulama yöneticisi ve uygulama ayarlarına giriş yapmalısınız. Ardından İnstagram uygulamasını bularak tıklamalısınız. Açılan yeni pencerede hem ön belleği temizleme işlemini yapmalı  hem de verileri silme işlemi onaylamalısınız. Bunu yaptığınızda telefonunuzda İnstagrama ait hiçbir bilginin kalmamış olması gerekiyor.  Bunları yaptığınız takdirde telefonunuzdaki istemediğiniz veriler silinecektir. Bazen sistemsel hataların olabildiği yönünde bilgiler de var.

Eğer hala İnstagram geçmişi silinmiyor ise  telefonunuzu kesinlikle temizlemeniz gerekiyor. Kendi appstore’unuzdan telefon içindeki çerezleri temizlemeniz gerekiyor. Böylece geçmiş hiçbir veri kalmayacağı için arama geçmişiniz de temizlenmiş olacak. Çeşitli virüslerden uzak durmak için bilnediğiniz eklentileri telefonunuza kurmadığınızdan emin olmanız oldukça önemli.

11 Mart 2017
İnstagram Arama Geçmişi Silinmeme Nedeni Nedir ? için yorumlar kapalı
74 kez görüntülendi