Instragram’da Silinen Mesajları Geri Getirme Programları

Instragram’da Silinen Mesajları Geri Getirme Programları

Silinen Mesajları Geri Yükleme Programı

Silinen Mesajları Geri Yükleme Programı Instagram platformu için etkili midir? Instagram uygulaması son yılların en popüler sosyal medya alanlarından bir tanesi olarak milyonlarca kişiye eğlenceli bir platform olanağı sunmaktadır. Instagramın bu kadar popüler olma nedenleri arasında görüntü filtreleme özelliklerinin kaliteli olması, sosyal etkileşimin yoğun şekilde sürdürülebilmesi gibi nitelikler yer almaktadır. Gerçi birçok kullanıcı tarafından sitenin tasarım açısından son hali pek de beğenilmemiştir ama bu sitenin üyeleri arasında büyük bir memnuniyetsizlik yaratmamış olacak ki Instagram hala oldukça popüler ve yoğun etkileşimin bulunduğu bir sosyal platform olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Instagram’da son güncelleşmeler ile beraber bazı değişiklikler de meydana gelmiştir. Bunlardan bir tanesi engellediğiniz bir kullanıcıyla olan mesajlarınızın silinmesi ile ilgilidir. Artık birini engellediğiniz zaman onunla olan yazışmalarınızın sizde olan bölümü silinmektedir. Instagram tarafından bu mesajlarınız otomatik olarak yok edilir.

Instagram’da silinen mesajları Geri Yükleme Programı kullanılabilir ama eğer yedekleme yapmadıysanız normal yollarla mesajlar geri getirilememektedir. Instagram güncellenmesiyle beraber gelen değişiklerden biri de DM ‘den konuştuğunuz biriyle mesajlarınızı sildiğinizde onda da bu mesajların silinmeyecek olmasıdır. Eskiden Instagram’da siz mesajlarınızı silerseniz bunlar mesajlaştığınız kişilerde de silinmekteydi. Instagram sık sık yaptığı güncellemeler ile de bilinmektedir ve kullanılabilen özellikler de buna göre değişkenlik gösterebilir.

Instagram şu an için sisteminde silinen mesajları geri getirme imkanı sunmamaktadır; tüm mesajlar sistemden otomatik olarak silinmektedir. Her ne kadar silinen mesajları geri yükleme programları bulunsa da bu programların yüklenmesi de pek tavsiye edilmemektedir. Bu programların kullanıcı hesapları ve şifreleriyle ilgili sıkıntı yaratabilmesi mümkündür. Şimdilik; yeni bir Instagram güncellemesine kadar ( belki konu hakkında bir yenilik olabilir ) bu mesajların korunmasının en iyi yolu bunları yedeklemek veya ekran resimlerini çekmektir.

09 Mart 2017
Instragram’da Silinen Mesajları Geri Getirme Programları için yorumlar kapalı
153 kez görüntülendi