İnstgram Mesajlardan Video Nasıl Gönderilir

İnstgram Mesajlardan Video Nasıl Gönderilir

İnstagram geniş kullanıcılı, global bir sosyal medya sitesidir. 2010 yılında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulmuş, kullanıcılarının bedava fotoğraf ve video göndermesi amaçlanmıştır. 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında Facebook’a satım işlemi gerçekleşmiş olup, satımdan önce 25 milyon olan üye sayısı şu an 600 milyon civarındadır.

images-17498461816851758

İnstagram’ı android ve ios işletim sistemi özelliği olan telefonlarda kullabilmek için öncelikle uygulamayı indirmek gerekiyor. İnstagram hesabı için gerekli uygulama kurulduktan sonra, site üzeri üyelik veya facebook üzerinden üyelik işlemleri gerçekleştirilebilir. İnstagram her ne kadar fotoğraf ve video paylaşma sitesi olarak lanse edilse de, kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurması mümkün. Kullanıcılar biribilerine özel mesaj atabilir, bu yolla resim ve video da gönderebilir. Ancak herkes herkese özel mesaj gönderememektedir. Örneğin; iki farklı kullanıcının birbirlerine özel mesaj yollayabilmesi için birbirlerini site üzerinden takip et butonuna tıklayarak takip etmeleri gerekmektedir. Birbirlerini zaten takip etmekte olan iki kullanıcının birbirlerine özel mesaj yoluyla fotoğraf veya video göndermesi oldukça basittir. Tek yapılması gereken; mesaj veya video gönderilecek olan kişinin profilinin yanında duran üç nokta şeklindeki butona tıklaması, oradan fotoğraf gönder, video gönder seçeneklerine ulaşması yeterlidir. Mesaj yoluyla video veya fotoğraf göndermek de mümkündür. Mesajlaşma kutusuna fotoğrafı veya videoyu sürükleyerek veya mesajlaşma kutusunun altında yer alan bu kişiye fotoğraf gönder, bu kişiye video gönder seçenekleri tıklanarak işlem gerçekleştirilebilir.

images8798014535755916

İnstagram mesajlardan video gönderme özelliği, siteyi kullanan insanlar tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Gönderilen fotoğrafları filtrelemek, yani hazır eklentiler yardımıyla düzenlemek de site özellikleri arasında mevcuttur. Zaten İntagram’ın facebook’tan temel farkı da fotoğraf filtreleme özelliğidir. Facebook’a yüklenen bir fotoğrafta kırpma hariç düzenleme yapılmazken, İnstagram’a yüklenen bir fotoğraf üzerinden istenilen düzenlemeler yapılabilir. Bu filtrelerin başlıacaları şunlardır: Amaro, mayfair, rise, valencia, hudson, x pro ıı, sierra, willow, lo- fi, earlybird,sutro, toaster, brannan, inkwell, walden, hefe,nashwille, 1977, kelvin, slumber, crema, ludwig, aden, perpetua. Bütün bu filtrelerin hepsinin renk çeşitliliği açısından kendilerine göre özellikleri vardır.  En çok tercih edilen filtreler ise hudson ve earlybird’dür.

02 Kasım 2016
İnstgram Mesajlardan Video Nasıl Gönderilir için yorumlar kapalı
342 kez görüntülendi
Etiketler: , ,