instagramın en çok kullanılan hashtaglari

instagramın en çok kullanılan hashtaglari

instagramın en çok kullanılan hashtaglari

Son yıllarda instagramın yükselişe geçmesiyle instagramin en çok kullanılan hashtagları merak edilmeye başlandı.

Hayatın her aşamasından çekilecek resimlerin konulduğu instagram hesaplarında, paylaşılan resimlerin altına yapılan yorumların dışında kullanılacak olan hashtag seçimlerinin de oldukça önemli olduğu gözlemlenmektedir.

Hesap Gizli Olmadığında Daha Çok Beğeni

Instagram hesabı kullanan kişilerin hesabını kitlememesi durumunda, resimlerin altına yazacakları hashtagler ile daha çok beğeni toplayabileceklerini söylemek yanlış olmayacaktır. O hashtag adı altında arama yapanların listesinde görünecek resim, beğeniyi daha çok çekebilecektir.

en-begenilen-hashtagler

Takipçi ve Beğeni Arttırmak İçin En Çok Kullanılanlar

Instagram üzerinden açtıkları hesapla daha çok beğeni ve takipçi elde etmek isteyen kişilerin, kullanacakları hashtaglere dikkat etmeleri tavsiye edilmektedir. En çok beğeni ve takipçi sağlayan hashtaglerden bazıları şu şekildedir;

  • Likeforlike, like4like, like, follow, followme, likeforfollow, f4f, l4l

Kullanılmakta olan bu hashtagler, takip ve beğeni anlamlarını barındırması dolayısıyla, en çok tercih edilenler olarak göz önüne gelmektedir.

 

Değişmeyen Bazı Kalıplar Değerlendirilmeli

Instagram hesabı olan kullanıcıların, daha çok beğeni ve takipçi elde etmek adına resimlerin altında yorumların dışında kullandıkları hashtag seçimlerinde; en çok gönderi paylaşılanları tercih edebileceklerini söylemeliyiz.

Hemen herkesin resminin altına yazdığı ve daha çok dikkat çeken hashtaglerin bazılarından bahsedecek olursak başlıca seçenekler şu şekilde olacaktır;

  • Photo, photooftheday, picoftheday, funny, cool, byme, art, still, lovely

Bunların dışında en çok tercih edilen Türkçe hashtaglerden bazılarını da muhakkak belirtmek gerekmektedir;

  • Resim, fotoğraf, sevgi, aşk, tasarım, özel, deniz, güneş

hashtag

Belirli Kalıpların Oluştuğu Gözden Kaçmamalı

Instagram hesaplarında konulan resimlerin altına yazılan hashtag, sosyal medyanın gelişmesiyle belirli kalıplarında oluşmasına neden olmuştur. Özellikle Perşembe günleri resim koymayı tercih edenlerin, geçmişten bir resim paylaşarak altına “throwbachthursday” hashtag’ini kullanmaları oldukça fazla beğeninin gelmesine neden olmaktadır. Bu hashtagi farklı şekillerde kullanmakta mümkündür;

  • Throwbachthursday, tbt, tb, throwback

İnstagram kullanıcılarının, resimlerinin altına kullanacakları en çok tercih edilen bu hashtagler sayesinde daha çok beğeniye sahip olacakları bir gerçektir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise resme uygun olan seçeneklerin yazılmasıdır.

12 Ekim 2016
instagramın en çok kullanılan hashtaglari için yorumlar kapalı
329 kez görüntülendi