instagramın En Beğenilen Fotoğrafları

instagramın En Beğenilen Fotoğrafları

Instagram, günümüzde internetin bu derece yaygınlaşması ile birlikte, en çok tercih edilen sosyal ağlardan biri haline gelmiş durumdadır. Bireylerin çoğu neredeyse yaş oranı farketmeksizin günlerinin büyük bir çoğunluğunu İnstagram’da geçirmekte, gündelik yaşantılarına ve özel hayatlarına dair her türlü detayı burada paylaşmaktadırlar. Sosyal ağların bu derece yaygın olması ile birlikte, bireyler bu sosyal ağlarda kendini göstermeye çalışmaları ve takipçi arttırma istekleri de çoğalmış durumdadır.

kendall-jenner-en-begenilen-fotograf

HERKESİN KULLANDIĞI EN POPÜLER SOSYAL AĞ

instagram hesabı açmayan birey kalmadığı gibi, bu sosyal ağa ait hesap açmakta oldukça kolaydır. Akıllı telefonlardan ya da bilgisayar üzerinden açılan İnstagram hesapları ile kişiler günlük hayatlarındaki akışı neredeyse her dakika instagram üzerinden paylaşmaktadırlar.

Durum böyle olunca herkes tarafından takip edilen bu sosyal ağda, her birey daha popüler olmak adına bazı adımlar uygulamaktadır. Takipçi sayılarını arttırmak ve paylaşılan gönderilerinin daha çok beğenilmesini sağlamak adına bireyler, çeşitli hastag’ler kullanmakta ya da takipçi programlarından destek almaktadırlar.

instagram-kim-kardesian

EN POPÜLER TAG’LAR

Bu amaçla oluşturulan ve özellikle sosyal medya ağlarında bu tür konuları karşılamak amacıyla düzenlenen bazı tag’ler bulunmaktadır. Bu tag’leri gönderilerinin altında paylaşan bireylerin gönderileri bazı ortak alanlarda gözükmekte, bu da fotoğrafların beğenisinin artmasına yardımcı olmaktadır.

Daha çok takipçiye ihtiyaç duyan ve fotoğraflarının daha çok beğeni almasını isteyen bireyler tarafından tercih edilen bu yöntemler sayesinde bireyler kendilerini daha popüler hissetmektedirler. En çok beğeni alan instagram tag’ları arasında #likeforcomments#likefortags#likeforlife gibi hastaglar bulunmaktadır. Bu hastaglar İnstagram aleminde en çok fotoğrafların paylaşıldığı sekmeler olduğu için buraya düşen fotoğraflar pek çok takipçi tarafından gözükmekte ve bu da buraya düşen fotoğrafların daha çok beğeni almasına yardımcı olmaktadır. Bunların dışında

#likeforalways#bored#s4s#photoftheday#picoftheday#likeforlive#likeforalways#likeforlikes#likefortags#likeforfollows#likeforcomments#likeforfollowers gibi taglar da en çok beğeni alan İnstagram konuları arasındadır. Bu Hastaglar dönem dönem popüler olan durumlara ve konumlara göre değişebilmektedir. Takipçi ve beğeni arttırmak isteyen bireyler bu değişimleri düzenli olarak takip etmektedir. Bu da onların fotoğraflarının daha çok beğenilmesini sağlamaktadır. Fotoğrafların beğenilmesinin  arttırılmasının konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu ise kullanıcının hesabı açık tutmasına bağlıdır. Bu sayede fotoğrafları daha rahat gözükebilmektedir.

30 Ekim 2016
instagramın En Beğenilen Fotoğrafları için yorumlar kapalı
340 kez görüntülendi