Instagram Üzerinden Satış Yapmak Yasal Mıdır?

Instagram Üzerinden Satış Yapmak Yasal Mıdır?

İnstagram profillerinde genellikle takipçi kastıktan sonra ticari olarak satışlar başlıyor. En fazla yükseliş gösteren instagramda satış yapmak gerçekten güzel fikir. Bunun için en başta bir instagram hesabınız olması gerekiyor. Bu şekilde instagram satış yapabilirsiniz. Satış faaliyetlerinizin hiçbiri vergiye tabi tutulmaktadır. Anayasal olarak böyle bir şey yoktur.

11392720

Instagram’dan Neden Alışveriş Yapmalıyım?

* Diğer ticaret sitelerinde çok fazla ürün olması sebebiyle insanların aradıkları ürünleri hemen bulamaması algısının hala yaygın olup, instagramda fotoğrafını gördüğünüz ürünü anında sipariş verebiliyorsunuz.

* Ticaret sitelerinden alışveriş yaparken keyifli bir vakit geçirilmeyip instagramda vakit geçirilirken aniden bir doğa resmi görmeniz aşikârdır. Buda sizi rahatlatacaktır.

* Ticaret siteleri olarak reklam için harcamanız gereken paralar çok yüksek olurken, instagram dünyasında ise popüler birine reklam verebilir ve anında insanlar arasında yayılmaya başlarsınız.

* Instagram talepleri yaratan bir mecra olduğu için hiç aklınızda olmayan bir ayakkabıyı satın alma eğilimini kendinizde görürsünüz.

* Reklam paylaşımlarınızda ya çok kaliteli olmalısınız ya da eğlendirici bir şekilde olmalıdır. Çok kötü bir şekilde fotoğrafını çektiniz ürünü bile efektler sayesinde kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

* Satış için en önemli olanlar özgün olmaktan geçiyor. Bu sektörde durmak için işine tamamıyla önem verenler, doğal davrananlar ve samimi şekilde müşterileriyle ilgilenenler bu işte büyüyecektir.
* Paylaşımlarınızı yaptığınızda hashtagler kullanarak daha fazla kullanıcıya kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Hashtagler kullanırken ürünlerinizle alakalı olmasına dikkat ediniz.
Peki öyleyse instagramdan satış yapmak yasal mıdır?

388933724

Anayasal Düzenleme Instagram Satışında Var Mı?

Sosyal medya üzerinden satış ile alakalı bir anayasal düzenleme bulunmamaktadır. Ancak alımını sağladığınız ürünün sıfır olması kargo firması tarafından fatura sorgulaması sayesinde maliye bunu takip edeceği anlamına gelmektedir. Ancak instagram alışverişlerinde şu an yapılan sıradan bir kargo şeklinde birbirlerine göndererek gerçekleştirmektedir. Birde bu satışlar bağlamında güven sorunu vardır. Alım gerçekleştirilirken önce para istenip daha sonra ürün gönderimi sağlayanlar vardır. Farklı olarak da tam tersi olup önce ürün daha sonra para diye diretecekler vardır. Sizlerde bu sektöre giriş yapmak istiyorsanız kesinlikle sabırlı olmakta yarar var. Bu sabrın sonunda güzel bir maddi kazanç sağlayacaksınızdır.

02 Kasım 2016
Instagram Üzerinden Satış Yapmak Yasal Mıdır? için yorumlar kapalı
442 kez görüntülendi