instagramda yorum nasıl silinir?

instagramda yorum nasıl silinir?

instagramda yorum nasıl silinir?

Popüler sosyal medya hesaplarından olan instagram, hemen hemen her akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarında bulunan uygulama haline geldi. instagram da fotoğraf ve video yükleme, takipçileriniz ve takip ettiğiniz kullanıcılarla iletişime geçmenizi sağlayan mesaj seçeneği, beğeni ve yorumlarınızı katabileceğiniz içerikler mevcut.

instagram-yorum-silme

Yorumlar Düzeltilemiyor?

Takibe aldığımız instagram hesabı kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımlara düşüncelerimizi mesaj olarak iletebileceğimiz gibi bu paylaşımlara yorum olarak da ekleyebiliriz. Yorumumuzda yazım hataları ya da düzenleme yapmamız gereken bir durum olduğunda maalesef düzenleme seçeneği instagram da geçerli değildir. Bu yüzden yorumumuzu silmemiz ve tekrardan yorum girmemiz gerekir.

instagram-yorum-nasil-silinir

instagramda yorum nasıl silinir? Sorusunun yanıtını cevaplamak gerekirse öncelikle yorum yapmış olduğumuz paylaşımın altında bulunan beğeni, yorum ve direkt mesaj yolladığımız seçenekler bulunuyor. Tıpkı tekrar yorum yapacakmışsınız gibi yorum yapmak için girdiğiniz sohbet balonu şeklinde olan ikinci sekmeye basmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınız da sizin ve diğer instagram hesabı kullanıcıların yorumları(varsa) bunlar karşınıza çıkacaktır. Daha sonra bu yorumların içinden kendi yaptığınız ve silmek istediğiniz yorumun üzerine gelip basılı tutmanız gerekir. Basılı tutma işlemini gerçekleştirdiğiniz yorumunuzun teması açık mavi renginde olacaktır. Bu işlem yaptığınız yorumu ve gerekirse tek dokunuşla aynı anda birkaç yorum için de çoklu bir şekilde seçeneklediğinizi gösterir. Seçenekleme işleminizi tamamladığınızı düşünüyorsanız sağ üstte yer alan çöp kovası şeklindeki imlece dokunarak yorumunuzu silebilirsiniz.  Önceden belirtmeliyim ki çöp kovasına dokunduğunuz anda ‘’Silmek istediğinize emin misiniz? ‘’ sorusuyla karşılaşmayacaksınız bir seçenek işaretlemeniz gerekmeyecek. Yorumunuz direk olarak silinecektir.

instagram-etketi-yorum-silme

Silinen Yorum Nasıl Geri Alınır?

Yorumunuz silindiğinde telefon ekranınızın üst kısmında kırmızı temalı ‘’ Yorumunuz silindi. Geri almak için dokunun ‘’ yazısıyla karşılaşacaksınız. Instagramda yorum silme işleminiz böylelikle tamamlanmış olacaktır. Eğer silme işlemini yanlışlıkla gerçekleştirdiğinizi düşünüyorsanız az önce bahsi geçen  ‘’Yorumunuz silindi. Geri almak için dokunun ‘’ yazılı kısmına dokunarak silme işlemini gerçekleştirdiğiniz yorumunuzu geri alabilirsiniz. Bunu yaptığınızda az önceki sildiğiniz yorum içeriğinin tekrar aynı şekilde paylaşımın altında yer almasını sağlayabilirsiniz. Sadece kendi yaptığınız yorumları değil, başkalarının sizin paylaşımınız için yaptığı yorumları da aynı şekilde silebilir ve geri alabilirsiniz.

21 Ekim 2016
instagramda yorum nasıl silinir? için yorumlar kapalı
420 kez görüntülendi