instagram’da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

instagram’da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

instagram’da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır?

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan instagram üzerinde paylaşımlarınıza yorum yapılmasını istemiyorsanız instagramda yorum engelleme yapabilirsiniz. Bu güzel özelliği ile kullanıcılarına önemli bir ayrıcalık tanıyan uygulama instagram hesabı olan kullanıcıların büyük bir çoğunluğunu memnun etti diyebiliriz. Ancak bu özelliğin aktif hale gelmesi için kullanıcısı olduğunuz instagram hesabınızı telefonunuz üzerinde güncelleme yapmalısınız. Yeni güncelleme ile gelen yeniliklerin olduğu bu uygulamada bu sayede başka kullanıcıların paylaşımlarınıza yorum yapmasını engelleyebilirsiniz.

instagramda-yorum-kapatma

 instagramda yorum engelleme 

Bu özelliği özellikle kadın kullanıcıların hayli tercih ettiği ve beğendiği bilinmektedir. Şu haliyle instagram hesabı olan kullanıcılar otomatik olarak gelen güncellemeleri yaptıklarında instagramda yorum engelleme yani yorum kapatma ve instagram yorum filtreleme özelliklerinin olduğunu göreceklerdir. Bunlardan birini yapmak istediğinizde örneğin gelen yorumları kapatmak istediğinizde, öncelikle hesabınızda profilinizi açmalısınız. Açtığınız profilinize ait ayarlar kısmında gelecek olan yorumları kapatma seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Burada kendinize ait yapacağınız paylaşımlar için artık herkesin yorum yapmasına mani olabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu özelliği herkes için değil hesabınızı takip eden belirli kişiler için de yapabilirsiniz.

 Paylaşacağınız fotoğraf veya videolar için herkese yorum yapma yasağı koyabileceğiniz gibi belirli ve seçtiğiniz kişilerin de o paylaşımlarınıza yorum yapmasına engel olabilirsiniz.  Sizleri takip eden fakat pek de sıcak bulmadığınız kullanıcıları engellemeden onların yorum yapma şansını ellerinden alabilirsiniz. Ancak paylaşımlarınıza yapılan yorumlar fazla ise ve takipçi sayınız da hayli fazlaysa işte o zaman bu özelliği komple, tüm kullanıcılara uygulayabilirsiniz. Benzer şekilde yorum filtreleme yapmak isterseniz profilinizi açtığınızda karşınıza çıkacak özelliklerden biridir. Filtreleme özelliği sayesinde de profilinize gelecek saçma ve trollenen otomatik yorumlardan kurtulursunuz. Yorumlarınızda saçma ve kirli şeyler görmezsiniz.  Böylece beğeni arttırma istiyorsanız bu özellik çok işinize yarayacaktır.

instagram-yorum-engelleme

İnstagramda yorum engelleme özelliği sayesinde birçok kullanıcı, özellikle fazla takip edilen ve fazla yorum alan kullanıcılar, rahat bir nefes alma şansı yakalamış durumda. Instagram kullanıcıları bu özelliği profillerinin ayarlarına girerek yapmaktadırlar. Instagram hesabı olan ve fazlasıyla takip edilen, paylaşımlarına yorum alanlar, yorum kısıtlaması ve yorum kirliliğinden kurtulmak için, yorum engelleme veya yorum filtreleme özeliklerini yaygın şekilde kullanmaya başladılar bile.

07 Ekim 2016
instagram’da Yorum Engelleme Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
556 kez görüntülendi