Instagramda Video Nasıl Paylaşılır?

Instagramda Video Nasıl Paylaşılır?

Artık sosyal medya yaşamımız bir parçası olmuş iken facebook instagram ve twitter kullanmayan nerede ise yoktur. Peki instagramda video paylaşma konusunda deneyimimiz var mı yoksa sadece beğendiklerimizi takip ediyoruz.

Sosyal medya kullanıcılarının en ok sorun yaşadıkları konulardan biri olan instagramda video paylaşma konusunda adım adım nasıl video paylaşacağımızı anlatacağım.

İşte İnstagramda Video Paylaşma Tüyoları

Öncelikle akıllı telefonumuz, tabletimiz veya bilgisayarımızdan instagramı açıyoruz. Açıldıktan sonra  ekranın en alt kısmında soldan sağa ev, büyüteç kare içerisinde artı kalp ve adam silueti bulunmaktadır. Orta olan kare içindeki kalbe tıklıyoruz.

Buradan sonra açılan sayfada kütüphaneye erişim istemektedir.Onay verdikten sonra kütüphanedeki videolardan birini seçiyoruz. Ayrıca en altta yazan kütüphane video fotoğraf yazan bölümden videoyu tıklarsanız canlı olarak çektiğiniz videoyu göndermek için düzenlemeye alacaksanız demektir.

İnstagramda video paylaşmanın adımlarının yarısını tamamladık bile. Seçtiğiniz video yaklaşık 30 farklı ışıklandırma ile filtreme sansınız olan ekrandan bir tanesini seçiyoruz. Bu adım ile filtreleme işlemini tamamlamış olmaktayız. Ekranın alt tarafında bulunan Kapak ikonuna basarak videomuzun içindeki bir anlık görüntüyü kapak yani takipçilerin videoyu izlemeden önce görecekleri resmi seçiyoruz. Bu iki işlemi de bitirdikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki ileri butonuna basıyoruz.

İnstagramda video paylaşımdan önceki son ekranımıza ulaşmış bulunuyoruz. Kapak resmimizin yanında açıklama yani videoyu takipçilerimizin izlemeden önce okuyacakları yazıyı buraya yazıyoruz. Eğer konum ekle dersek istediğimiz konumu ister şuan bulunduğumuz yeri istersek konumumuzu büyütecin yanındaki yere yazmak şartıyla yeni yazdığım noktayı takipçilerimizin görmesini sağlıyoruz. ekliyoruz. Ayrıca yine bu videoyu diğer sosyal paylaşım siteleri olan Facebook Twitter Tumblr gibi sitelerde de paylaşmamızı sağlayan anahtarlar mevcuttur. Anahtarları açarsak instagram paylaşımlarımızın sisteme kayıtlı olan sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşılacaktır. Bu tercihler tamamen size kalmış durumda. Yine ayni ekranda gelişmiş ayarlar mevcut buradan da yorum yapılıp yapılamayacağını anahtar sistemi ile ayarlayabiliyoruz.

Son olarak ekranın sağ üst köşesinde bulunan paylaş ikonuna tıklayarak instagramda video paylaşma işlemini başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.

21 Şubat 2017
Instagramda Video Nasıl Paylaşılır? için yorumlar kapalı
125 kez görüntülendi