instagramda Ünlü Olmuş Fenomenler

instagramda Ünlü Olmuş Fenomenler

instagram, fotoğraf paylaşılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Paylaşılan fotoğrafların çoğu amatörce olmasına rağmen çok dikkat çekip gündem oluşturanlar bile var. İnstagramda paylaştıkları fotoğraflarla takipçi sayısını arttırarak ünlü olanlar bile var. İnstagramda dikkat çekip ünlü olanlara fenomen deniyor. Bu fenomeler her geçen gün takipçi sayılarını arttırarak gidiyorlar.

Fenomenler arasında hayvanlar bile var. İnstagramda nasıl fenomen olunacağı konusunda yazılar bile yazıldı. Bu fenomenler bazen kendi fotoğraflarını, bazen ilgi alanları ile ilgili fotoğrafları bazen de yaptıkları iş ile ilgili fotoğrafları paylaşarak insanların hayatına dokuyorlar.

instagramda ünlü olmuş fenomenler arasında evcil hayvanlar adına açılan hesaplar da var. Hector adında bir köpek önceleri sadece uyurken görüntülendi instagramda ve fenomenler arasına adını yazdırmayı başardı. Sahibi tarafından açılan hesabında Hector günlük fotoğrafları ile yer alıyor.

 

Farouk Jamesinstagram-fenomeni

Instagram  fenomenleri arasında çocuklar da var. Uzun kıvırcık saçları ile dikkat çeken Farouk James yeni fenomenler arasında görülüyor. Bu hesap Farouk’un annesi tarafından yönetiliyor, anne biraz endişeli. Farouk fenomen olunca para kazanmaya başlamış ve anne kişiliğinin değişmesinden endişe ediyor. Instagramda paylaşılan fotoğraflarda görünen ürünler üzerinden reklam geliri elde etmek mümkün. İnstagram sadece ünlü yapmakla kalmayıp para da kazandırıyor fenomenlere.

Yakışıklı bir veteriner de sürekli hayvanlarla göründüğü fotoğraflarını paylaşarak hayvan severlerin dikkatini çekmeyi başarmış ve instagram fenomenleri arasına katılmış.

Fenomen olma konusunda bazı söylentiler var. Kadınlar dekolte ile, erkekler yakışıklılık ve para ile fenomen olabilir diye düşünenler de var, bu konuda bazı örnekler de veriliyor. Ama öyle fenomenler var ki bu tezi çürütüyor.

Ne olursa olsun, insanların hayatına dokunup dikkatlerini çekebilmek ve arkasından takipçi sayısının artması gerekiyor instagram fenomeni olabilmek için.

Kadınların evde yaptıkları el işlerini fotoğraflayıp instagramda satış yaptıkları hesaplar da var ve onlar da fenomen olma yolunda ilerliyor.

Hasan İlkay Özduman

instagram-cocugu

Türkiye’den bir fenomen olan Hasan İlkay Özduman fotoğraflar profesyonelleşince takipçi sayısının arttığını söylüyor. Hasan İlkay Özduman instagram hesabına 3-4 saat ayırdığını söylüyor.

İnstagram hesabı olan herkesin bir gün fenomen olma umudu taşıdığını söylemek sanırım yanlış olmaz.  Her gün bu listeye bir fenomen dikkatimizi çekmeyi başarıyor.

 

21 Ekim 2016
instagramda Ünlü Olmuş Fenomenler için yorumlar kapalı
694 kez görüntülendi