İnstagram’da Ücretsiz Takipçi Kazanma

İnstagram’da Ücretsiz Takipçi Kazanma

İnstagram, son zamanların fotoğraf ve video paylaşım amacıyla en çok kullanılan sosyal medya sitesi. Eminiz ki neredeyse hepinizin en az birer tane instagram hesabı var. Peki instagram hesabınızın takipçi sayısı beklediğinizden düşük mü? Daha çok kişi sizi takip etsin mi istiyorsunuz? Öyleyse tam olarak doğru yerdesiniz. Bu yazımızda instagram hesabınızın takipçi sayısının artması için neler yapabileceğiniz hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

İşte instagram hesabınızdaki takipçi sayısını ücretsiz bir şekilde arttırmanın yolları:

  1. İnstagram’da bulunan en popüler fotoğrafları inceleyin: Başka hesaplar tarafından paylaşılıp çok sayıda beğeni almış fotoğrafları inceleyerek ne tür fotoğraflar yüklemeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olursunuz.
  2. Fotoğraf filtrelemek amacıyla yapılmış en iyi uygulamaları bulun: Sizin için önerebileceğimiz bazı filtre programları: Adobe Photoshop Express, Camera +, Diana Photo, Facetune, FotoRus, Grungetastic. Android ya da Windows Mobile cihazınız varsa bu uygulamalar tam size göre.
  3. En çok kullanılan hashtagleri keşfedin: İnstagram’da ücretsiz takipçi kazanmak istiyorsanız en önemli adımınız bu olacaktır. Uygulamada en fazla kullanılan hashtagleri bularak paylaşacağınız fotoğrafın altına bu hashtagleri ekleyip takipçi kazanabilirsiniz. Dünya genelinde trend olan hashtagleri bulmak için tagstagram sitesini ziyaret edebilir ya da websta sitesinde araştırma yapabilirsiniz. Unutmayın, bir fotoğrafın altına ekleyebileceğiniz hashtag sayısı 30’dur ve hashtag’leriniz bu sayıyı geçerse sistem otomatik olarak fotoğrafı siteye yüklemeyi reddeder ve baştan yazmak zorunda kalırsınız.
  4. İnstagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağlayın: Bu sayede facebook arkadaşlarınızın sizi instagramda bulması kolaylaşır ve takipçi sayınızda artış görürsünüz.
  5. Fotoğraf ve video paylaşacağız zamanı iyi belirleyin: Paylaştığınız gönderilerin daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız insanların en çok saat kaçta instagrama girdiğini bilmeniz sizin için faydalı olacaktır. Örneğin hafta içi paylaşım yapmak yerine hafta sonu yaparsanız çok daha fazla fark edilirsiniz.

Bu yazımızda size instagram’da nasıl ücretsiz takipçi arttırabileceğiniz hakkında sizi bilgilendirdik. Bol takipçili günler dileriz!

06 Mart 2017
İnstagram’da Ücretsiz Takipçi Kazanma için yorumlar kapalı
85 kez görüntülendi