Instagram’da Toplu Mesaj Gönderme

Instagram’da Toplu Mesaj Gönderme

Instagram mesaj gönder seçeneği sayesinde, Instagram’da gezinirken beğendiğiniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz bir gönderiyi, link kopyalayıp farklı sosyal medya kanallarına yapıştırmadan, doğrudan Instagram üzerinden gönderebiliyorsunuz. Sosyal medyada DM kısaltması ile bahsedilen “Direct Message”, direkt olarak mesaj gönderme seçeneğidir. Sosyal medya hesaplarının tümünde kişiye özel attığınız mesajlar DM kısaltması ile adlandırılır. Son yıllarda Instagram üzerinden mesajlaşma özelliği ile kişilerin birbirleriyle görsel, gönderi, video paylaşmaları, hatta DM üzerinden tıpkı Whatsapp’taki gibi yazışmaları mümkün oldu.

DM Atmak İçin Takipleşmeye Gerek Yok

Instagram’da DM atmak istediğiniz kişiyi takip etme zorunluluğunuz da yok. Yani takipleşmeseniz de mesajlaşmanız mümkün. Buradaki handikap ise kişi sizi takip etmiyorsa attığınız mesajı muhtemelen geç görecektir. Ancak sizi takip ediyorsa, gönderdiğiniz mesaj bir istek bildirimi yerine bir mesaj uyarısı olarak onda gözükecektir ve mesajınıza daha kısa zamanda ulaşacaktır. Ayrıca kişi, gönderdiğiniz mesajı kabul edip etmeme şansına da sahip. Yani Instagram mesaj gönder sayesinde attığınız mesaj belki de hiç okunmayacak. Okunduğu taktirde, mesajın alt kısmında bir göz sembolü belirecektir. Böylece mesajınızın okunup okunmadığını anlayabilirsiniz.

15 Kişiye Kadar Gönderim Mümkün

Toplu mesaj göndermek için ise Instagram’a yüklemeyi düşündüğünüz herhangi bir fotoğrafı paylaşmadan evvel “takipçiler” seçeneğini değil, “direkt” yazan kısmı seçerek fotoğrafı paylaşmanız lazım. Böylece sizi takip edenlerin ana sayfalarında gözükmek yerine, seçtiğiniz kişilerin mesaj kutularına fotoğrafınızı atmış olacaksınız. Seçtiğiniz gönderiyi, maksimum 15 kişiye mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Oluşturduğunuz toplu mesaj grubunda yazılanları ise gruba eklediğiniz herkes görecektir. Instagram mesaj gönder konusunda ilk kurulduğundan bu yana değişikliklere gitti ve kendini sürekli geliştirdi. Mesaj atmak istediğiniz kişinin profiline girerseniz, sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayıp “mesaj gönder” seçeneğine ulaşabilirsiniz.

06 Mart 2017
Instagram’da Toplu Mesaj Gönderme için yorumlar kapalı
85 kez görüntülendi