Instagramda Takipçi Artırmak

Instagramda Takipçi Artırmak

Popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’da takipçi sayınızı arttırmak o kadar da zor değildir. Peki bunun için neler yapmamız gerekiyor? İşte size tavsiyeler.

 

Takipçi Nasıl Kazanılır?

 

Sosyal ağlarda takipçi kazanmak günümüzde bir çok insanın uzunca zamanını aldığı, kafa yorduğu ve maalesef başarılı olamadığı durumlardan biridir. Sosyal ağlar arasında en bilindik olanlarından biri İnstagram’dır. Bu mecrada bireyler hastag ile dolu resimler atıp paylaşıyorlar, bazıları ise hiçbir alaka olmayan paylaşımlardır Bu şekilde takipçi kazanmak pek mümkün değildir. Peki İnstagram’da takipçi kazanmak için neler yapmalısın

 

Instagramda Takipçi Sayısını Artırma Yöntemleri

 

Instagram sosyal ağlar arasında en güçlü olanlarından biridir.  Fakat bir çok kullanıcı  maksimum otuz hastag sınırını zorlayarak takipçi kazanmaya çalışmaktadır. Hashtaglerinin fazla olmasının elbette size takipçi kazandıracağı anlamına gelmez.

 

 

  1. İlk olarak hastagleri fazla kullanmayı bırakmalı ve alakalı hastagler ile resimlerimizi ve videolarımızı etiketlememiz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, güzel, alımlı bir kadın resmi paylaştığınızda

#love, #woman, #girl, #fun veya #tbt hastaglerden on bir on iki adet kullanmak sizin takipçi sayınızı kalıcı olarak arttırabilir. Bunun nedeni ise sizin gibi hastag atan diğer üyelerin sizin resminizi veya videonuzu görme olasılığını arttırır.

2. Diğerlerinin paylaştığı popüler fotoğraflara bakarak sizin daha iyi fotoğraf çekmenize olanak                       sağlayacaktır. Böylece takipçi sayınızda kalıcı artış sağlayacaktır.

  1. Alanında en iyi filtreleme programlarına ulaşmak sizin çok daha güzel fotoğraflar yayınlamanızı sağlayacaktır. Bu sebeple takipçi sayınız artacaktır.
  2. Dünyada en çok kullanılan hastagleri resimlerimize eklemeliyiz. Tabii ki de otuz sınırına dayanmadan.
  3. Her gün ilgi alanlarınızı instagram üzerinden araştırarak fotoğraf beğenin. Bunlardan geri dönüşler olacaktır.
  4. İnsanlara anı yaşama imkanı sunun. Paylaşımlarınıza bakan üyeler o an orada olmak istesinler.

7.Fotoğraflarda Yer bildirimleri yaparak o bölgede  bulunan kullanıcılarında sizin resmini görmesini            sağlayabilirsiniz.

8.Hikaye tarzı içerikler paylaşmaya gayret edin. Kimse bir fotoğrafla takipçi kazanmaz. Kullanıcılar               sizi takip etmeli. Neler paylaşacağınızı merak etmeliler.

 

Sonuç itibarı ile instagramda takipçi kazanmak o kadar da zor değildir. Bu maddeleri günü gününe uygularsanız emini bir gün sizlerde binlerce takipçiye ulaşabilirsiniz. Böylece popülaritenizde günden güne artar.

11 Ocak 2017
Instagramda Takipçi Artırmak için yorumlar kapalı
250 kez görüntülendi