İnstagramda Silinen Hesap Geri Getirilir Mi?

İnstagramda Silinen Hesap Geri Getirilir Mi?

Silinen instagram hesabını geri getirme sevilen uygulama için en güncel problem olarak biliniyor. İnstagramın yaptığı istatistiki açıklamada, dünyadaki kullanıcıların yüzde 39 kadarının kendileri istemese bile hesapları silinebiliyor. Kimi hesaplar dondurmak isterken tamamen siliniyor. Bazı kullanıcılar ise kendileri hesaplarını kapatıp sonradan pişman oluyor. Aslında hiçbir sosyal medya hesabı tamamen silinmiyor. Takip etmeniz gereken adımlar var. Bunları uyguladığınız takdirde hesabınızı geri alıyorsunuz.

İnstagram hesabınızı nasıl geri alırsınız?

Silinen instagram hesabını geri getirme Adım adım yapılabilecek çok basit bir işlem.

  1. İlk olarak hesabınızın kesinlikle kapandığından emin olunuz. Bunun için yapmanız gereken, kullanıcı adınız adresini tarayıcınıza kopyalayıp, profilinizin görüntülenip görüntülenmediğini mutlaka kontrol edin. Sonra, Instagram mobil uygulamasına giriş yaparak, hesabınız silindi uyarısını görüyor musunuz, bunu kontrol ediniz.
  2. Yönergeler İngilizce olacağı için, biraz Ingilizceye ihtiyacınız olacak fakat hep beraber ilerleyerek bu durumu halledebiliriz. Help  Kısmına gidin. Karşımızda çıkan ekranda, adımları izleyelim ;
  • Bu hesap, işletmeyi, hizmeti veya ürünü temsil etmek için mi kullanılıyor? Sorusuna Hayır demeniz gerekiyor.
  • Nüfus cüzdanınızda yazdığı şekilde adınız soyadınız?
  •  Instagram Kullanıcı Adınız neydi?
  • Uygulamada kullandığınız E-posta adresiniz?
  •  Hangi ülkedensiniz? Türkiye

Bu bilgileri doldurduktan sonra gerisi İnstagramın hızına bağlı. Genellikle 2-5 gün içerisnde geri dönüş oluyor. Mailde size bir sayı geliyor ve bu sayıyı A4 kağıdına adınız ve soyadınız ile beraber yazıp yüzünüzün önünde tutarak fotoğraf çekip size gelen maile bu fotoğrafı ekleyip cevap veriyorsunuz

Sonrasında Silinen instagram hesabını geri getirme için size şifre sıfırlamada kullanılmak üzere yeni bir mail geliyor ve bu şekilde hesabınızı kurtarmış oluyorsunuz.

11 Mart 2017
İnstagramda Silinen Hesap Geri Getirilir Mi? için yorumlar kapalı
60 kez görüntülendi