instagramda şikayet etme nasıl yapılır ?

instagramda şikayet etme nasıl yapılır ?

Instagram günümüzde en ucuzundan en pahalısına akıllı telefona sahip olan neredeyse bütün insanların kullandığı bir fotoğraf/video uygulaması olsa da, aslına bakılırsa 2010 Ekim tarihinde sadece IOS için geliştirilen bir platformdu. Instagram ilk kurulduğu zamanlardan bu yana gittikçe daha fazla kullanıcı tarafından indirilmektedir. Öyle ki günümüzde çok fazla gelişme kaydetmiş ve buna bağlı olarak da daha eskiden oluşturulmuş birçok sosyal ağdan daha fazla rağbet görmektir. Bunun da başlıca sebepleri arasında diğer sosyal medya platformları ile bütünleşmiş bir şekilde çalışmasını gösterebiliriz. instagramda paylaştığımız fotoğraf ya da videoları tek bir tıkla Facebook, Flickr, Twitter, Tumblr gibi uygulamalarda da paylaşabiliyoruz.

Instagramı diğer uygulamalardan daha fazla kullanılmasını sağlayan şey, filtre özelliğidir. Sıradan, basitçe çekilmiş bir fotoğraf uygulamadaki onlarca filtre sayesinde profesyonel bir gözle çekilmişçesine dikkat çekmekte, ilgi görmektedir.

instagram-telefon

instagram Hesabı

İnstagram hesabını kişi ister bireysel olarak kullanılsın, isterse de alışveriş siteleri benzeri ticaret amaçlı kullanıyor olsun, hesabının taklit edilmesini, fotoğraflarının çalınıp sahte hesap şeklinde kullanılmasını istemez. İnstagram kişisel güvenlik ve özel hayat gizliliği ilkesine oldukça önem veren bu konuda tavizi olmayan bir platformdur.

İnstagramda taklitlerin, sahte hesapların yanında taciz de kullanıcıların karşılaştığı başlıca sorunlardandır. Diğer instagram hesabı olan kişiler tarafından rahatsız edilmek istemeyen kullanıcılar, profillerini gizleyerek, isimlerini değiştirerek bunlardan korunmaya çalışmaktadırlar.

instagram-sikayet-etme-nasil-yapilir

instagramda şikayet etme nasıl yapılır ?

instagram profilini kapatmak belirttiğimiz sorunların çözümü için bazen yeterli olmamaktadır. Böyle durumlarda uygulama kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği için şikayet seçeneğini sunmaktadır. Ancak şikayet etmek için de geçerli sebepler var mı bunu da göz önünde bulundurmaktadır. Yani bir kişiyi sevmediğiniz için şikayet etmeniz o kişinin hesabının kapanması için bir sebep olmayacaktır. Peki nedir bu geçerli gerekçeler diye soracak olursanız bunlara instagram Sözleşmesinden göz atabilirsiniz.

Şikayet etmek için doldurmanız gereken birkaç sorudan oluşan basit bir şikayet formu bulunmaktadır. Seçenekler ise şunlardır; taklit hesabı şikayet etme, yaşı tutmayan birisinin instagram hesabını şikayet etme, instagram’daki bir taciz veya zorbalığı şikayet etme, instagram’da başkasının eline geçen hesabı şikayet etme. Bunlardan herhangi biri karşılaştı iseniz siz ve çevrenizdekiler rahatsız olduğunuz hesabı şikayet ederek sorundan kurtulabilirsiniz.

30 Ekim 2016
instagramda şikayet etme nasıl yapılır ? için yorumlar kapalı
342 kez görüntülendi