instagram’da Şikayet Edilen Hesabı Hangi Şekilde Kapatılabilir?

instagram’da Şikayet Edilen Hesabı Hangi Şekilde Kapatılabilir?

instagram’da Şikayet Edilen Hesabı Hangi Şekilde Kapatılabilir?

Son 2 yıl içerisinde popüler olan instagram uygulaması kurulduğu ilk günden itibaren fenomen duruma geldi. Günümüzde popüler bir uygulama haline instagram sayesinde hem eğlence hem ticaret işlemleri ile iyi düzeyde gelirler sunmaya başladı. Anlık fotoğraf ve video paylaşımı sunan instagram uygulaması Türkiye’de daha sıklık ile kullanılmaktadır. instagram yazılım uygulamasının büyümesi ile hissesi bakımından değerlenmeye başladı. Başka kişiler tarafından rahatsız edilmek istemeyen insanlar, profil türlerini gizleyerek, sevmediği kişilerden korunabiliyorlar. Ayrıca instagram özelliği sayesinde dilerseniz sadece istediğiniz kişilere fotoğraflarınızı açabilirsiniz. Uygulamada en önemli durumlardan birisi olarak profil kapatmak gelmektedir. Bazı kullanıcılar kullanım amaçlı olmasa da bazı hesaplar fake olarak halen kullanılmaktadır.

 

instagramda Şikayet Edilen Hesap Kaç Günde Kapanır?

instagram-sikayet-edilen-hesabi-kapattirma

instagramda şikayet edilen hesap konusunda kullanıcı engelleme paneli ile şikayet sıralamasına göre otomatik bir sıralama gerçekleşme işlemi olmaktadır. Hangi profil daha çok şikayeti varsa ise instagram sistemi bunu en üste alarak o hesabın kapanma ve silme işlemini en kısa süre içerisinde yapmış olacaktır. İnstagram sisteminde sadece bir kişinin veya sizi sevmeyen kişinin şikayeti ile hesabınız kapanmamaktadır. Ayrıca instagram üzerinde öyle bir hesapta bulunmamaktadır. Genellikle 1 kişi tarafından şikayet edilen profiller son sıralamalara düştüğünden dolayı otomatik yazılımın bakması ile olmaktadır. Bu yüzden dolayı 1 kişi tarafından veya yakın sevdiğiniz kişi tarafından şikayet almanız durumuzda hesaplar genelde 10-15 gün arası içerisinde kapanmaları söz konusu olabilir.

 

instagram Hesabında Gerçek Kişi Şikayet Edilir mi?

instagram-hesap-sikayet-etme

instagram hesabı sisteminde şöyle bir özellik yer almaktadır. Spam olmayan bir kişinin hesabını veya profilini şikayet edilmesi kesinlikle yasaktır. Bu bakımdan dolayı siz veya başka birisi yakın arkadaşınızın hesabını şikayet etmeniz durumunda instagram sizin hesabınızı incelemeye alarak cezalandırmaya almaktadır. Ancak şuan gerçek hesaplara bir ceza gelmediği gibi fazla şikayet edilmesi halinde cezalarda yolda olacaktır. Sizi rahatsız eden kişiyi instagram hesabına bildirmeniz durumunda inceleyecektir. Gerçek kişi sizi rahatsız etse bile mutlaka kanıtınız ile beraber şikayet ederseniz kısa süre içerisinde hesabını kapatacaktır. Özellikle fake hesap olan kişilerde fazla resim ve video kayıtları bulunmamaktadır.

 

27 Ekim 2016
instagram’da Şikayet Edilen Hesabı Hangi Şekilde Kapatılabilir? için yorumlar kapalı
960 kez görüntülendi