Instagram’da Popüler Olmak İçin Bazı İpuçları

Instagram’da Popüler Olmak İçin Bazı İpuçları

Instagram’da Popüler Olmak İçin Bazı İpuçları

Günümüz dünyasında artık gerçek hayat kadar sosyal hayat da önemlidir. Hatta kişiler kendine sosyal ortamda kimlik oluşturmakta ve yaşamı böyle devam ettirmekten keyif almaktadırlar. Şüphesiz sosyal platformların en popüler olanı Instagram’dır. Peki Instagram gibi geniş kitleli sosyal ağlarda nasıl ön plana çıkabilir, nasıl popüler olabilirsiniz ?

Instagrama belli aralıklarda giriş yapmalı ve ortalama olarak gün aşırı 2 veya 3 fotoğraf paylaşmalısınız. İnsanların çoğu gece yatmadan önce mutlaka instagrama girerler siz de fotoğraf yükleme zamanınızı ona göre uyarlayabilir daha çok ilgi toplayabilirsiniz. Çekindiğiniz fotoğrafların kendi cep telefonunuzdan çekip daha sonra instagramda filtrelenmesi fotoğraflarınızın kalitesini arttıracaktır. Çekim yaptığınız yerleri sürekli değiştirmeye ve çekindiğiniz pozları da değiştirmeye özen gösterin çünkü insanlar sürekli aynı şeyleri görmekten sıkılırlar. Profil fotoğraflarınızın size özel olmasına özen gösterin çünkü bu  diğer kullanıcılardan sivrilmeye yarar sağlayacaktır. Fotoğraflarınıza özgün ve akılda kalıcı ‘hashtag’ler vermeye çok dikkat edin. Fotoğraflarınızı kare boyutuna taşıyan uygulamalardan muhakkak yararlanın. Örneğin ; ınsta Square maker, instasize, ınstabox gibi…

Fotoğraflarınızın sanatsal açıdan belki fazla değeri olmayabilir bunun için ufak hileler yapabilirsiniz. Mesela fotoğraflarınızı  gri yada siyah-beyaz çekmeniz fotoğrafınızın kalitesini arttıracaktır. Kırmızı gibi dikkat çekici renkleri ön planda tutmanız sizi instagramda ön planda tutacaktır bu yüzden dikkat çekici göze hitap eden renklere ağırlık verin.

09 Mayıs 2016
Instagram’da Popüler Olmak İçin Bazı İpuçları için yorumlar kapalı
3.035 kez görüntülendi