instagram’da Paylaşma Limitleri Nelerdir?

instagram’da Paylaşma Limitleri Nelerdir?

instagram’da Paylaşma Limitleri Nelerdir?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da, takip etme, beğenme, hashtag, yazı karakteri ve paylaşımlarındaki limitler nelerdir?

Dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan instagram, özellikle Facebook tarafından satın alınmasından sonra yükselişe geçti. Ünlüler, fenomenler, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar ve daha birçok kişinin instagram’da bulunarak aktif rol oynaması ve eklenen yeni özellikler diğer kullanıcıların da instagram’da yer almasına sebep oldu.

Yeni özelliklerin eklenmesiyle kullanılabilirliğini arttıran instagram, beraberinde bazı kısıtlamaları da getirdi. Takip etme, beğenme, hashtag, yazı karakteri gibi sınırlamaları gibi. Instangram bu kısıtlamaların sadece spam oluşumlarını engellemek amaçlı olduğunu belirtiyor.

instagramda-takip-etme-limitleri

Peki, instagramda paylaşma limitleri nelerdir?

Takip etme limiti

Instagram’da takip etme limiti maksimum 7500‘dür. Instagram bu limit kısıtlamasının istenmeyen spamlara karşı alınan önlem olarak düşünülmesi gerektiğini belirtiyor. Eğer takip ettiği kişi sayısı 7500’den fazla olan birisini görürseniz o kişinin bu limit kısıtlamasından önce o sayıya ulaştığını anlayabilirsiniz.

Instagram’da takip etmenin periyodik olarak da limitleri bulunuyor. Resmi olarak açıklanan rakamlar mevcut olmamakla birlikte Instagram’da 1 saatte en fazla 160 kişinin takip edilebildiği ve unfollow edilebildiği belirtiliyor. Takipçi sayısı konusunda bir limit olmadığını da belirtelim.

instagramda-takip-etme-limiti-ne-kadar

Instagram’da fotoğrafları ve videoları beğenmenin de bir limiti var.

Beğeni limiti

Instagram’da fotoğrafları ve videoları beğenmenin de bir limiti var. Buna göre 1 saat içerisinde maksimum 350 gönderiyi beğenebilirsiniz. Bu sayı sizin için zaten ulaşılması zor bir sayı. Ancak 1 saat içerisinde yüzlerce beğeni yapıyorsanız o zaman da 350 sınırını aşmamak için çok dikkatli olmalısınız. Çünkü sınırı aşan instagram hesabı, instagram tarafından kilitlenir.

Hashtag limiti

Bir gönderi açıklamasına en fazla 30 hashtag yazabilirsiniz. Ancak istatistikler 6’dan fazla kullanılan hashtag’in etkileşimi düşüreceğini söylüyor. O yüzden sizlere paylaşımlarınızda maksimum 5 hashtag kullanmanızı öneriyoruz.

Karakter limiti

Instagramda belirli alanlarda karakter limiti de var. Örneğin kullanıcı adlarında bu limit maksimum 30 karakterdir. Instagram biyografi alanında en fazla 150 karakter kullanılabilir. Gönderi açıklaması ve yorumlar sırasında yazılabilecek maksimum karakter sayısı ise 2200‘dür.

Video Uzunluğu Limiti

Instagram video uzunluğu limiti 60 saniyedir. 60 saniyeden uzun videoların paylaşımı mümkün değildir.

Paylaşım limiti

Instagram’da herhangi bir paylaşım sınırı yoktur.

07 Ekim 2016
instagram’da Paylaşma Limitleri Nelerdir? için yorumlar kapalı
644 kez görüntülendi